„Ortografia z muchą i pietruchą”

Nie wiem czy wiecie, ale w ofercie wydawnictwa EDGARD oprócz materiałów do nauki języków obcych znaleźć można też wiele pozycji skierowanych do dzieci – różnego rodzaju pakiety, gry, zagadki czy książki, które pozwolą naszym pociechom jeszcze lepiej się rozwijać poprzez kreatywną zabawę. Jedną z takich pozycji jest zestaw skierowany do dzieci w wieku od 6 do 9 lat „Ortografia z muchą i pietruchą”.

W zgrabnym, kolorowym pudełku wraz z córką znalazłyśmy takie oto elementy: 110 ilustrowanych kart, książeczkę, plakat ortograficzny utrwalający pisownię wyrazów z rz i ż oraz takąż samą kolorowankę w rozmiarze XXL (55×41 cm). Zresztą zobaczcie sami:

Ortografia z muchą i pietruchą (2)

Pierwsze pytanie, jakie padło z ust mojego dziecka, to kiedy będzie mogła pokolorować kolorowankę 😀 Czym prędzej zrobiłam więc jej zdjęcie i dałam, niech się dziecko cieszy 😉 A za chwilę – mamo, a czy mogę powiesić sobie na ścianie plakat? Ma takie fajne i śmieszne obrazki! No cóż… plakat zawisł w jej kąciku 😀 Przyznać muszę, że spełnił pokładane w nim nadzieje – córka zapamiętała pisownię zamieszczonych na nim wyrazów 🙂

Ortografia z muchą i pietruchą (5)

Gwoździem programu są karty. Jak wspomniałam powyżej jest ich w sumie 110. Podzielono je jednak na grupy, a tych jest dokładnie 10. Każda z nich składa się z karty zawierającej konkretną zasadę ortograficzną + 10 dwustronnych, usztywnionych kart z przykładami jej zastosowania. Z czego po jednej stronie (niebieskiej) mamy obrazek podpisany całym słowem, zaś z drugiej (czerwonej) w miejscu trudności ortograficznej znajduje się luka, która pozwala dziecku na udzielenie właściwej odpowiedzi. Muszę przyznać, że karty zostały naprawdę bardzo starannie przygotowane. Autorką zamieszczonych na nich ilustracji jest Magdalena Popovics, one same zaś są kolorowe, sympatyczne, nieskomplikowane i wesołe (zwłaszcza te przedstawiające ludzi). Dołączona do zestawu książeczka zawiera ponad 20 pomysłów na różnego rodzaju gry i zabawy z kartami, a także ćwiczenia oraz dyktanda, które pozwolą sprawdzić dziecku, na ile udało mu się opanować ortograficzne zawiłości naszego języka.

(kliknięcie w zdjęcie powiększy je)

Ortografia z muchą i pietruchą (3) Ortografia z muchą i pietruchą (6)

Język polski jak wiecie jest jednym z najtrudniejszych języków świata, gdyż pełno w nim różnego typu pułapek językowych. Dlatego też mając na uwadze dobro waszych dzieci powinniście uczynić wszystko, aby ułatwić im jego naukę. A cóż może być przyjemniejszego od nauki poprzez zabawę?

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: EDGARD
Rok wydania: 2015
Seria: Kapitan Nauka
Oprawa: box
ISBN: 978-83-7788-607-6

EDGARD

1Shares