Nowości wydawnictwa AmberJako że jestem w trakcie kolejnej książki pana Sparksa [a tak mnie jakoś tchnęło na następną jego powieść], dziś nie uraczę Was recenzją, a nowinkami z rynku wydawniczego, czyli tym co w ostatnim czasie pojawiło się na rynku, a co szczególnie interesuje moją osobę. Jestem ciekawa, czy wśród wymienionych tytułów znajdziecie coś, co również wpasuje się w Wasze gusta.
Wydawnictwo: Amber
Rodzaj: broszura
Format: 130X205
Data wydania: 2012-06-14
EAN: 9788324142811
Rozdzierająca serce, ale i niosąca nadzieję prawdziwa historia 
– Jesteśmy głodni – powtarzał żałośnie starszy. – Jesteśmy głodni, Justin. Proszę, Justin. Znajdź nam coś do jedzenia.Nie było nic. Nigdy nie było. Ale on szukał i tak. Czuł, że łzy napływają mu do oczu. I czuł gniew. Co miał zrobić?
I nagle, w tej chwili rozpaczy, przyszło olśnienie. Nie musiał myśleć. Dokładnie wiedział, co robić. Działając jak automat, wyprowadził braci do ogródka.
Wrócił do domu i rozejrzał się po salonie za zapalniczką…
Mija sześć lat, od czasu kiedy Justin podpalił dom i psa.
Chłopiec ma jedenaście lat i za sobą dwadzieścia domów dziecka i rodzin zastępczych. Nikt nie może sobie z nim poradzić.
Casey Watson podejmuje – zdawało by się – niemożliwe wyzwanie. Do swojej szczęśliwej rodziny przyjmuje Justina.W zamian za ciepło i miłość czekają ich ataki furii i niszczycielskiego szału, wyzwiska i agresja. I mroczna tajemnica koszmarnej przeszłości chłopca, którego tak trudno jest kochać. źródło
Wydawnictwo: Amber
Rodzaj: Broszura ze skrzydełakami
Format: 130×205
Data wydania: 2012-06-12
EAN: 978324142880
Debiut roku w Szwecji
Taką powieść chciałaby napisać Camilla Läckberg.
„Borås Tidning”
Värmland, najbardziej malowniczy zakątek Szwecji. Sylwestrowe popołudnie, Minus dwadzieścia sześć stopni.
Dziennikarka Magdalena Hansson wraca po spokój do rodzinnego miasteczka…

 

Szesnastoletnia Hedda wychodzi na zabawę sylwestrową…

 

Nikt jej już więcej nie zobaczy… Czas mija bez żadnej wiadomości. A potem zostaje znalezione  ciało nagiej dziewczyny. Czy to Hedda? Magdalena Hansson wróciła do Hagfors z adoptowanym synkiem, wyczerpana i załamana po trudnym rozwodzie. Ma nadzieję, że spokój rodzinnego miasteczka przywróci jej radość życia i poczucie bezpieczeństwa. A pisanie artykułów dla lokalnej gazety nie będzie tak stresujące jak praca w sztokholmskim dzienniku. Nie wie, jak bardzo się myli… Przypadkiem angażuje się emocjonalnie w sprawę zaginięcia Heddy. Zaczyna prowadzić samodzielne, niezależne od policji śledztwo. Narażając życie, dociera do mrocznej prawdy ukrytej za fasadą jej rodzinnego miasteczka…  źródło
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 400
Rodzaj: Broszura
Format: 130×205
Data wydania: 2012-06-06
EAN: 9788324142859
 
Seria z list bestsellerów „New York Timesa”, która uplasowała autorkę na szczycie – obok L.J. Smith
Brytyjska wytwórnia fi lmowa kupiła prawa do sfi lmowania cyklu wydawanego w kilkunastu krajach

Ciąg dalszy przerażających i romantycznych przygód śmiertelnej siedemnastolatki w mieście wampirów
Ktoś porywa nieumarłych w Morganville.
Czy śmiertelna siedemnastolatka uwolni miasto od strachu?
W Morganville znikają bez śladu trzy wampiry. Claire odkrywa, że ostatnią osobą, która widziała zaginionych, jest
najnowszy mieszkaniec miasta – tajemniczy Magnus. Jego obecność w Morganville niepokoi Claire, burzy jej spokój i słodkie chwile z jej chłopakiem Shane’em. Już pierwsze spotkanie z nowy przybyszem utwierdza Claire w przekonaniu, że Magnus nie jest po prostu człowiekiem. Ale czy jest wampirem, czy też czymś zupełnie innym? Jedno jest pewne – jeśli wampiry padają jego ofi arą, to czy powstrzymać go zdoła zwykła śmiertelniczka? źródło
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 304
Rodzaj: broszura
Format: 130×205
Data wydania: 2012-05-29
EAN: 9788324142767
Wypełniona akcją romantyczna opowieść autorki z list bestsellerów „New York Timesa” dla miłośników
Pamiętników wampirów

 

Dwaj bracia wampiry, dwaj synowie władcy nieśmiertelnych zakochani w tej samej śmiertelnej dziewczynie
Zbudowaliśmy mur, by ich powstrzymać. Lecz jesteśmy więźniami zamkniętymi w spustoszonym mieście, żyjącymi

 

w strachu przed zapadającą ciemnością…
Myślałam, że wiem wszystko o tych potworach. Ale nic nie przygotowało mnie na spotkanie z ich władcą… i jego synem.Czy mogę mu zaufać?

 

Wampiry opanowały świat. Ludzie żyją w spustoszonych miastach, chroniąc się za ich wysokimi murami. Tylko tu są względnie bezpieczni – dopóki będą składać nowemu władcy ofi arę.
Siedemnastoletnia Dawn Montgomery jest wysłanniczką Denver, łącznikiem pomiędzy ludźmi i wampirami – najmłodszą, odkąd ustanowiono tę funkcję. Pogodziła się z tym, że musi opuszczać mury miasta, by na dworze władcy wampirów negocjować z nim jego przerażające żądania…
Wszystko się zmienia, kiedy w życie Dawn wkracza Victor, syn władcy nieśmiertelnych Lorda Valentine’a. Czy chce
tego, co wszystkie wampiry? Czy pragnie czegoś więcej – jej serca? I czy ich uczucie ma jakąkolwiek przyszłość, gdy pojawi się rywal, który pożąda Dawn tak samo mocno, jak władzy i krwi… źródło
 
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 352
Rodzaj: Broszurowa ze skrzydełkami
Format: 130×205
Data wydania: 2012-03-20
EAN: 9788324142200
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany… 
Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.
 Ale Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć. źródło
Wydawnictwo: Amber
Ilość stron: 416
Rodzaj: Broszura
Format: 130X205
Data wydania: 2012-05-31
EAN: 9788324142804
Życie Brie jest doskonałe: wspaniała rodzina, najlepsze przyjaciółki i chłopak, o jakim marzy każda dziewczyna. Ale dzień przed swoimi szesnastymi urodzinami słyszy od Jacoba straszne słowa: „Nie kocham cię”. Nieważne, że ma wiele innych powodów do szczęścia. Nieważne, że jej ojciec jest sławnym kardiologiem. Nic nie może zapobiec temu, co ma nastąpić: z rozpaczy Brie pęka serce – dosłownie… Lecz jej pęknięte serce jest nadal pełne emocji: żalu za tym, co straciła, wściekłości na cały cholerny świat, tęsknoty za tymi, których kocha, bólu, kiedy patrzy z tamtej strony na to, jak jej śmierć zmieniła ich życie. A jeśli mogłaby wrócić – na jeden dzień? Czy zdołałaby coś zmienić? Patrick – przewodnik Brie, który jest po tamtej stronie o wiele dużej niż ona – ostrzega ją, jak wysoka jest cena takiego powrotu… Czy można zacząć życie od nowa? Czy trzeba spojrzeć na nie z drugiej strony, by pojąć, co jest w nim dobre, a co złe? Czy można naprawić błędy, zrozumieć tych, których się kocha, i wybaczyć – im i sobie? I co trzeba poświęcić, by móc znów kochać?
A może to miłość wskazuje nam zawsze najlepszą drogę? źródło
Jest tyle tytułów na stronie wydawnictwa, które chciałabym przeczytać… że aż głowa boli od ilości. Nie sposób zamieścić tutaj wszystkiego, bo ta notka ciągnęłaby się w nieskończoność. Zatem na tylu pozycjach mój dzisiejszy wpis dla Was zakończę. I jak? Zainteresowani jakimś tytułem?
0Shares

20total visits,2visits today

26 Replies to “Nowości wydawnictwa Amber”

  1. Trzeba przyznać, że Amber przygotował całkiem ciekawe zapowiedzi, szczególnie „Chłopiec, którego nikt nie kochał” oraz „Dziewczyna ze śniegiem we włosach” 😉 „Ciemność przed świtem” też może być całkiem interesująca 😉

  2. „Niezgodną” na Targach Książki w Warszawie kupiłam za 10 zł. Reszta tez jest bardzo interesująca. Szczególnie zaciekawiła mnie ta pt ‚Chłopiec, którego nikt nie kochał”. Domyślam sie, że będzie smutna, ale mam na nią wielką ochotę.

    1. hmmm teraz jak tak patrzę na zakładkę z nowościami wydawnictwa Amber, to owszem, masz rację… podają datę z marca… tylko czemu dali to w nowościach? przeoczyłam ten fakt… no ale nie zmienia to i tak faktu, że kierując się informacjami z zakładki o nazwie „Nowości” tę książkę bym przeczytała ;]

  3. Niezgodną czytałam i już napisałam o niej opinię. Co prawda debiutancka książka ale wciąga;) Ciemność przed świtem czeka w kolejce do przeczytania:)

  4. Z nowości zainteresowała mnie „Dziewczyna ze śniegiem we włosach” i może „Po tamtej stronie Ciebie i mnie”. Pamiętam, że jeszcze parę lat temu amber miało w swojej ofercie całkiem fajne horrory i kryminały, a teraz same wampiry i inni niumarli. Szkoda, że tak mocno zmienili profil. Rzadko coś czytam z tego wydawnictwa.

  5. Czytałam niedawno „chłopca, którego nikt nie kochał” i ta książka bardzo mnie wzruszyła. Jest to trudna literatura, ciężka historia ale napisana w sposób prosty i płynny. Wciągnęła mnie od pierwszej strony i czytało się ją błyskawicznie. Gorąco polecam!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *