I znów się bawię

Dziś tak na szybko. Zostałam (ponownie) nominowana do znanej chyba już wszystkim zabawy. Tym razem nominacja wyszła od Himitsu Korose. Nie przeciągając poniżej moje szybkie odpowiedzi na zadane mi 11 pytań.

01. Ulubiona powieść grozy
– W sumie nie wiem, czy mam jakąś ulubioną. Z pewnością spore wrażenie zrobiła na mnie książka Jacka Ketchuma „Dziewczyna z sąsiedztwa”

02. Czy czytasz erotyki? Jeśli tak, to jakie?
– Z zasady nie. Czasem coś się trafi. Ostatnimi czasy była to książka Katarzyny Michalak „Mistrz”, a swego czasu „Pamiętniki Fanny Hill” Johna Clelanda.

03. Co sądzisz o pozycjach homoseksualnych? Czy czytałaś jakąś? Podaj przykłady.
– Nie dane mi było jeszcze czytać książki o tej tematyce, jednakże osobiście nie mam nic przeciwko temu. Nie jestem homofobką. Związki kobieta-kobieta, bądź mężczyzna-mężczyzna zupełnie mnie nie ruszają.

04. Czy uważasz, że umieszczanie w literaturze związków kazirodczych jest przesadą?
– Nie, bo niby czemu? Autor pisząc książkę ma absolutną wolność w kwestii tego, o czym i jak pisze. Weźmy np „Poza sezonem”, „Potomstwo” Jacka Ketchuma. Toż tam czyste kazirodztwo, a jednak w niczym to nie przeszkadza 🙂

05. Co sądzisz o pisarzach początkowo publikujących swoje dzieła w internecie?
– A co mam sądzić? Nie każdego stać od razu na wydanie swojej książki. Na łamach np bloga można zrobić to za darmo. Przynajmniej zdobędzie się jakąś informację, czy dane dzieło się podoba. Wówczas można pomyśleć o zebraniu środków na wydanie papierowe (bądź inne)

06. Czy czytujesz blogi z opowiadaniami?
– Nie. Nie mam na to czasu. Wolę powieści.

07. Wolisz literaturę czy film?
– Bez różnicy. Lubię jedno i drugie, byle dobre.

08. Czy znasz Edgara Allana Poego i jego dzieła?
– Czytać jego książek jeszcze nie miałam okazji. Ale wiele naczytałam się na jego temat, a także oglądałam ekranizacje niektórych tytułów jego dzieł.

09. Wolisz wypożyczać książki, czy je kupować?
– Szczerze? Kupić. Wolę mieć książkę dla siebie. Nie lubię się martwić, że coś zabrudzę, pognę itp itd. Albo patrzeć na termin, bo trzeba oddać.

10. Lubisz literaturę XIX – wieczną?
– Lubię książki z każdego okresu. Nie wyszczególniam jakichś konkretnych.

11. Czy próbowałaś coś pisać?
– Piszę recenzje. To mi wystarczy 🙂

Nikogo nie nominuję, gdyż ta zabawa obiegła chyba całą blogosferę 🙂 Zatem uciekam, a Wam życzę miłego dnia 🙂

Aaaa mam jeszcze do Was pytanie. Orientujecie się może, czy jest jakiś limit komentarzy pod notką?

0Shares

16 Replies to “I znów się bawię”

 1. Co do pytania nr 4 to dobrym przykładem są też „Kwiaty na poddaszu” Andrews. Sama czytałam ją już kilka razy i wątek kazirodczy ani mnie nie odstraszył, ani nie zniesmaczył. 🙂

 2. O limitach komentarzy pod notką nie słyszałam, ale wydaje mi się, że nie ma.
  Jeśli chodzi o Twoje odpowiedzi, to na pytanie 9 odpowiedziałabym tak samo. Dodałabym jeszcze tylko, że marzy mi się moja prywatna duuuuża biblioteka, dlatego wolę kupować książki 🙂

 3. Wydaje mi się, że nie ma limitu…W regulaminie nic takiego nie widziałam, ale mogłam przeoczyć.
  Czytając twoje odpowiedzi zastanawiałam się czy jestem homofobem i nie wiem;) Teraz pewnie nie dałabym rady przeczytać tego typu literatury.

 4. Niestety nie wiem, czy jest limit, ale wydaje mi się, że nie.
  Też nie mam czasu na czytanie opowiadać w internecie, ale czasami można trafić na perełki:) Przynajmniej moja siostra tak twierdzi:D

 5. Nie wiem czy jest jakiś limit, ale jak jest powyżej 200 to trzeba rozwijać listę. a jak jest dużo powyżej 200 to ta lista nie zawsze chce się wczytać.

  1. Nie wiem, czy zauważyłaś, ale zostawiłaś mi zaproszenie akurat pod notką, gdzie już udzielam odpowiedzi innej osobie, która mnie wskazała. Poza tym uprzednio bodaj 2-3 też byłam nominowana. Zatem wybacz, ale kolejnego razu nie zdzierżę. Ileż można dawać tego typu notek na blogu. Nie chcę zanudzać innych czytelników ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *