English Matters nr 63 + wydanie specjalne I love British English

English Matters jest magazynem ukazującym się co dwa miesiące nakładem wydawnictwa Colorful Media i skierowanym do osób, dla których nauka języka angielskiego ze standardowych źródeł (podręczniki, ćwiczenia, repetytoria) to stanowczo za mało. To pozycja w sam raz dla tych , którzy pragną urozmaicić sobie tę naukę w każdy możliwy sposób, m.in poprzez sięganie po różnego rodzaju materiały, które posłużyć mogą im pomocą. Jednym z nich jest właśnie omawiany dziś magazyn.

Każdy numer przygotowany jest z niezwykłą starannością, zarówno pod względem zawartych w nich treści jak i oprawy graficznej. Artykuły są obszerne i opatrzone odpowiednio dobranymi, kolorowymi zdjęciami. Z uwagi zaś na różnorodność tematyczną zamieszczonych wewnątrz magazynu artykułów można być pewnym tego, iż każdy czytelnik znajdzie w nim coś, co go zainteresuje.

Dodatkowym plusem English Matters są zamieszczone w nim pod każdym artykułem listy słówek, dzięki którym nie trzeba siedzieć ze słownikiem, by móc je w pełni zrozumieć, a także specjalne kody QR pod wybranymi tekstami, które po zeskanowaniu telefonem/tabletem pozwalają nam na pobranie plików mp3 i odsłuchanie w całości nagranego artykułu.

A o czym m.in przeczytacie w najnowszej odsłonie English Matters? Które artykuły najbardziej przykuły mą uwagę?

Jednym z ciekawszych jest ten poświęcony urodzonej w 1913 roku Rosie Parks, która od najmłodszych lat była świadkiem i sama doświadczała rasowej segregacji i niesprawiedliwości wynikającej z odmiennego koloru skóry. Rok 1955 był przełomowy zarówno dla niej samej, jak i całej czarnoskórej społeczności Stanów Zjednoczonych. To właśnie wówczas uczyniła coś, co pociągnęło za sobą nieoczekiwane przez nią, długofalowe konsekwencje, które raz na zawsze odmieniły życie wielu ludzi, coś, co stało się zaczątkiem walki o równouprawnienie.

Innym, równie interesującym artykułem jest ten poświęcony… psom. Z pewnością każdy z was nie jeden raz usłyszał, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Wielka Brytania zawsze miała reputację kraju miłośników psów. Tylko dlaczego Brytyjczycy tak bardzo ukochali te zwierzęta? Dlaczego czasami darzą je większym uczuciem niż innych ludzi? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tekście Douglasa Mackenziego pt „England – the Animal Kingdom”.

Pełen spis treści marcowo – kwietniowego numeru English Matters macie poniżej ?
 

English Matters nr 63 do kupienia na stronie wydawcy.

Jeśli zaś chodzi o najnowsze wydanie specjalne magazynu English Matters (I love British English) to zostało one poświęcone brytyjskiej odmianie języka angielskiego. Przeczytacie m.in o kulturowych niuansach brytyjskiej arystokracji i sprawdzicie, które z nich przetrwały do dziś. Przyjrzycie się różnicom pomiędzy angielskim amerykańskim a angielskim brytyjskim. A także przekonacie się, jak na przełomie kilku ostatnich dekad zmieniała się brytyjska literatura. To oczywiście zaledwie przedsmak tego, co znajdziecie w najnowszym wydaniu specjalnym magazynu English Matters. Pełen spis treści macie poniżej 🙂 Jak widzicie każdy znajdzie tu coś dla siebie 😀

English Matters I love British English do kupienia na stronie wydawcy.

Za udostępnienie magazynów do zaprezentowania ich na moim blogu dziękuję

5Shares