„English matters 41/2013” – Magazyn do nauki j. angielskiego [recenzja 318]

EnglishMatters41W dzisiejszych czasach od każdego z nas wymaga się znajomości chociaż jednego języka obcego. Nikogo nie dziwi już to, iż podczas poszukiwania pracy w wymogach dla przyszłego pracownika znajduje się punkt dotyczący właśnie umiejętności posługiwania się którymś z języków obcych. Dlatego też już od najmłodszych lat uczymy się ich w szkołach. Przykładając się do nauki z biegiem czasu poszerzamy naszą wiedzę, zasób słownictwa i po jakimś czasie potrafimy już posługiwać się językiem przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Są jednak osoby, które pragną jeszcze lepiej zgłębić język, opanować go w stopniu średnio zaawansowanym oraz na maksymalnym poziomie. Z pomocą tym osobom przychodzi Wydawnictwo Colorful Media, które od kilku lat wydaje na naszym rynku magazyny do nauki języków obcych – angielskiego (w tym również angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego oraz hiszpańskiego. Fajne jest to, że każdy z magazynów zawiera inne treści, a nie powielane artykuły przetłumaczone jedynie na różne języki. Dzięki temu mamy pewność, że sięgając np po magazyn poświęcony językowi angielskiemu i hiszpańskiemu przeczytamy zupełnie o czym innym. Widać, że Wydawnictwo dba o swoich klientów, a nie idzie na łatwiznę.

EnglishMatters41 (4)Dziś chciałabym Wam przedstawić bliżej magazyn „English matters” nr 41/2013. Łatwo się domyśleć, że skierowany jest on do osób zainteresowanych językiem angielskim. Jest to dwumiesięcznik, a omawiany numer jest lipcowo – sierpniowy. Zakupić go można w salonach Empiku oraz w sklepie internetowym Wydawnictwa. Cena moim zdaniem nie jest wygórowana. Magazyn kosztuje nie całe 10 zł.

„English matters” podzielony jest na kilka stałych działów. Co zatem znajdziemy w najnowszym numerze?

This & That – Jest to dział, w którym umieszczone zostały różne ciekawostki. Przeczytamy m.in o powstaniu amerykańskiej flagi, pewnym kolumbijskim wulkanie i pieczarze zwanej Wrotami do Piekła.

EnglishMatters41 (2)People and Lifestyle – Chyba nikomu nie potrzebne jest tłumaczenie, jakiego typu materiały znajdują się w tym dziale. Tym razem przybliżono nam bliżej sylwetkę znanej na całym świecie piosenkarki Beyonce oraz rozłożono na czynniki pierwsze jeden z jej utworów – „Best Thing I Never Had”. Został on omówiony dosłownie wers po wersie. Jest też coś dla miłośników sportu, a dokładniej fanów MMA – Mieszanych Sztuk Walki. Czytelnicy będą mieli okazję przeczytać wywiad przeprowadzony z Janem Błachowiczem, przedstawicielem wspomnianej dziedziny sportu.

Culture – czyli dział poświęcony szeroko pojętej kulturze. Znajdziemy tu informacje o nagrodzie zwanej Toscar oraz o tym, co ciekawego wydarzyło się w Anglii przed czterystu laty.

EnglishMatters41 (3)Career – czyli co nieco ze świata finansów. Czytelnik będzie miał okazję przeczytać interesujący artykuł dotyczący tego, w jaki sposób można zarabiać pieniądze nie ruszając się z własnego domu.

Language – dział poświęcony zagadnieniom językowym.

Travel – moim zdaniem jeden z ciekawszych działów, gdyż dzięki niemu mamy możliwość odbycia podróży do miejsc, które dla niektórych mogą pozostawać jedynie w sferze marzeń. Gdzie tym razem wyruszymy? Wpierw na Falklandy, a następnie do Indii.

Leisure – natrafiamy tutaj na dwa artykuły. Pierwszy z nich poświęcony został koszmarom, natomiast drugi przeniesie nas do miejsca, w którym wszystkie nasze marzenia dotyczące spotkania z gwiazdami kina czy muzyki mogą stać się rzeczywistością, pod warunkiem, że wysilimy nieco naszą wyobraźnię.

Pod każdym artykułem dostępny jest słowniczek, w którym znajdziemy tłumaczenie ważniejszych i ciekawszych zwrotów występujących w tekście. Zostały one dodatkowo podkreślone w artykule. Pozwala to na prostsze poznanie znaczeń danych słów i uniknięcie marnowania czasu na szukanie ich w słowniku. Oprócz tego do wybranych artykułów dołączone zostały kody graficzne, tzw kody QR, dzięki którym istnieje możliwość odsłuchania ich w formacie mp3. Z pewnością pomoże to w nauce właściwej wymowy.

„English matters” jest ciekawą propozycją dla osób pragnących urozmaicić sobie naukę języka angielskiego. Zawarte w magazynie artykuły są ciekawe, różnorodne, dzięki czemu każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Ze swojej strony gorąco polecam.

Moja ocena: 5/6

colorful-media

Strona Wydawnictwa na Facebooku
Strona magazynu na Facebooku

13 komentarzy

 • Kiti 20 września 2013 at 12:07

  Te finanse i podróże mnie ciekawią najbardziej:)

  Reply
  • Miłośniczka Książek 22 września 2013 at 00:44

   Czyli praktyczna wiedza 🙂

   Reply
 • Anne18 20 września 2013 at 13:12

  Muszę go poszukać choćby ze względu na fragmenty o Beyonce.

  Reply
  • Miłośniczka Książek 22 września 2013 at 00:44

   Widzę, że lubisz tę piosenkarkę 🙂 Mnie jakoś szczególnie nie interesuje 🙂

   Reply
   • Anne18 22 lipca 2015 at 16:57

    Mogę sobie pożyczyć jedną z grafik do swojej recenzji czy uznasz to za plagiat ?

    Reply
    • Sylwia Węgielewska 22 lipca 2015 at 20:28

     Możesz, jeśli pod nią podasz linkujące źródło grafiki – ot takie wymogi praw autorskich 🙂

     Reply
     • Anne18 23 lipca 2015 at 08:08

      Jasne jasne. Dziękuję

 • ania notuje 20 września 2013 at 16:15

  Czekam, czekam 🙂 Moja paczka z czasopismami idzie pocztą 😉

  Reply
  • Miłośniczka Książek 22 września 2013 at 00:43

   O, to super 🙂 Czekam zatem na wrażenia po „obmacaniu” i „wyniuchaniu” co znajduje się wewnątrz 😉

   Reply
 • AnnieK 20 września 2013 at 16:48

  Mnie dziś angielski zdenerwował, więc nie mam ochoty na zapoznanie się z tym magazynem.

  Reply
  • Miłośniczka Książek 22 września 2013 at 00:43

   A co się stało? :/

   Reply
 • Katarzyna Chojecka-Jędrasiak 20 września 2013 at 22:57

  Magazyn jest świetny, więc ze swojej strony także serdecznie polecam 🙂

  Reply
  • Miłośniczka Książek 22 września 2013 at 00:42

   Cieszę się, że również jesteś z niego zadowolona 🙂

   Reply

Leave a Comment