„English matters 33/2012″ – Magazyn do nauki j. angielskiego [recenzja 313]

EnglishMatters33

Wydawnictwo Colorfull Media istnieje na naszym rynku już od kilku lat. Dzięki nim osoby zainteresowane nauką języków obcych mają dostęp do specjalnych magazynów. W każdym z nich znajdziemy interesujące ilustrowane artykuły z różnych dziedzin. Colorfull Media oferuje następujące magazyny: English Matters (dla osób zainteresowanych nauką języka angielskiego), Business English Magazine (do nauki języka angielskiego biznesowego), Français Présent (dla fanów języka francuskiego), ¿Español? Sí, gracias (dla fanów języka hiszpańskiego), ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! (dla wszystkich zainteresowanych językiem rosyjskim) oraz Deutsch Aktuell – wydawany od ponad ośmiu lat magazyn do nauki języka niemieckiego. Magazyn skierowany jest głównie do osób znajdujących się na poziomie średnio zaawansowanym oraz zaawansowanym. Jest to dwumiesięcznik, który zakupić możemy w salonach Empiku oraz w sklepie internetowym Wydawnictwa. Cena wynosi nie całe 10zł, co wg mnie jest niewielkim wydatkiem za doskonale przygotowany magazyn, zwłaszcza że ukazuje się on raz na dwa miesiące.

EnglishMatters33 (2)Dziś przedstawię Wam jedno z wydań „English matters”, a dokładnie nr 33/2012. Jest to co prawda egzemplarz archiwalny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zdobyć. Wystarczy tylko odwiedzić wspomnianą powyżej stronę Wydawnictwa, na której można znaleźć nie tylko aktualne wydania, ale również te archiwalne.

Co znajdziemy wewnątrz magazynu?

This & That – w tym dziale znajdują się przeróżne ciekawostki, które mogą wielu z Was zainteresować.

Environment – czyli środowisko. Znajduje się tutaj interesujący wywiad przeprowadzony z Konradem Bouffardem, który opowiada o pewnym zagrożonym wymarciem gatunku.

People & Lifestyle – tym razem zamieszczono tu artykuł o Adele – angielskiej wokalistce oraz autorce tekstów, którą pokochał cały świat. Omówiono również tzw szybkie randki oraz największy smakołyk, a zarazem jeden z afrodyzjaków, czyli czekoladę.

EnglishMatters33 (3)Culture – tu szerzej o pewnym stylu muzycznym cechującym się ekstrawagancją, czyli o glam rock. Znalazło się również miejsce na artykuł poświęcony pracy dorywczej – jej blaskach i cieniach. Ale to nie wszystko! Jest także coś dla fanów „Zmierzchu” – kilka ciekawostek o Stephenie Meyer oraz jej książkach.

Language – dział poświęcony zagadnieniom językowym. Tym razem co nieco o metodach czytania angielskich tekstów.

Leisure – czytelnicy będą mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat amerykańskiego hokeja.

EnglishMatters33 (4)Travel – moim zdaniem najciekawszy dział, gdyż dzięki niemu mamy okazję przenieść się do różnych interesujących miejsc na świecie. Tym razem wybierzemy się do Transylwanii, kraju który każdy z nas kojarzy z hrabią Draculą.

Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, iż pod każdym artykułem znajduje się słowniczek, w którym znajdziemy tłumaczenie wartych uwagi słówek występujących w czytanym tekście. Ale to nie wszystko! Przy wybranych artykułach zamieszczono specjalne kody QR, dzięki którym uzyskamy możliwość pobrania nagrania mp3 – a tym samym odsłuchania artykułu czytanego przez wykwalifikowanych lektorów. Moim zdaniem jest to nieoceniona pomoc przy nauce języka obcego.

„English matters” to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą urozmaicić sobie naukę języka obcego. Magazyn można wykorzystać zarówno do samodzielnej nauki, jak i posłużyć się nim na zajęciach grupowych. Zawarte w nim artykuły są ciekawe i różnorodne, dzięki czemu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Gorąco polecam!

Moja ocena: 5/6

colorful-media

Strona Wydawnictwa na Facebooku
Strona magazynu na Facebooku

8 komentarzy

 • ania notuje 15 września 2013 at 15:00

  Tyle szumu wokół tej gazetki, że chyba sama ją w końcu kupię. 😛

  Reply
  • Miłośniczka Książek 16 września 2013 at 23:36

   Właśnie tyle szumu, aby skłonić ludzi do zapoznania się z tym magazynem. U mnie w mieście nie dostaniesz ich :/ Gdybym nie przeczytała o nich na innych blogach, pewnie nawet nie wiedziałabym, że coś takiego istnieje.

   Reply
 • AnnieK 15 września 2013 at 17:56

  Raczej wątpię bym zakupiła tę gazetę.

  Reply
  • Miłośniczka Książek 16 września 2013 at 23:37

   Skoro nie czujesz potrzeby korzystania z nich, to zrozumiałe 🙂

   Reply
 • FC Zuzia 15 września 2013 at 18:48

  Uwielbiam te magazyny są one bardziej wartościowe, niż te o tych plotkach i jak poderwać chłopaka! Nie mam tego nr., ale mam ten na wrzesień/październik.

  Reply
  • Miłośniczka Książek 16 września 2013 at 23:35

   Nic mi nie mów o tych tandetnych gazetkach. Mnie zawsze zastanawia, co ludzie w tym widzą, jaki sens w ogóle po to sięgać :/

   Reply
 • Kiti 16 września 2013 at 16:29

  Metody czytania angielskich tekstów mogłyby mnie szczególnie zainteresować;)

  Reply
  • Miłośniczka Książek 16 września 2013 at 23:35

   Zatem musisz sprawić sobie ten numer 🙂

   Reply

Leave a Comment