„Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe” – Nele Moost (recenzja 444)

Tytuł oryginalny: Alles erlaubt? Oder Immer brav sein – das schafft keiner!
Tłumaczenie: Ewa Piotrowski
Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2014
Seria: Mały Kruk
Oprawa: miękka
Ilustracje: Annet Rudolph
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-7915-010-6
Grupa wiekowa: 4-7 lat

decorative

„Mały Kruk” to seria książeczek autorstwa Nele Moost o przygodach sympatycznego kruka Skarpetki. Cieszy się ona niesłabnącą popularnością wśród Czytelników na całym świecie. Książeczki przetłumaczono na 31 języków i jak dotąd sprzedano 6 mln egzemplarzy. Iście bestsellerowa seria! Przygody w nich zawarte poruszają tematy bliskie każdemu dziecku. „Co wolno, a czego nie?” opowiada o tym, co właściwie oznacza „być grzecznym” oraz że wcale nie tak łatwo jest zachowywać się w prawidłowy sposób.

Tym razem Skarpetka wybrał się do borsuka, który zaprosił wszystkich swoich przyjaciół na pyszne spaghetti z sosem pomidorowym. Niestety podczas wspólnego posiłku mieszkańcy lasu nie popisali się dobrymi manierami. Dzik mlaskał i mówił z pełnymi ustami. Co niektórzy okazali się egoistami niepotrafiącymi dzielić się z innymi. Jednak najgorzej z nich wszystkich zachowywał się kruk. Zrobił coś, co oburzyło jego przyjaciół. Napluł do miski z sosem, a potem do niej wskoczył. Pani borsukowej bardzo nie spodobały się wybryki Skarpetki. Zapowiedziała mu, że jeśli się nie poprawi i nie zacznie być grzeczny, to nie ma co liczyć na prezenty urodzinowe. Biedny kruk postanowił się zmienić. Tylko jak to zrobić? I co właściwie oznacza bycie grzecznym? Czy znajdzie się ktoś, kto mu pomoże?

„Co wolno, a czego nie?” to fantastyczna książeczka z przepięknymi, szczegółowymi i niezwykle kolorowymi ilustracjami autorstwa Annet Rudolph, które mocno oddziaływać będą na wyobraźnię każdego dziecka. Dzięki temu, że historia jest niedługa i napisana w bardzo prosty, przystępny sposób, w sam raz nadawać się będzie dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Poruszona tematyka pozwoli młodemu Czytelnikowi utożsamić się z sympatycznym krukiem Skarpetką. Przecież każde dziecko ma problemy z zachowaniem grzeczności i przestrzeganiem zasad dobrego wychowania. Książeczka udowodni dziecku, że nie są w tym odosobnione i być może sprawi, że i one zapragną zgłębić tę tajemną wiedzę – jak być grzecznym.

Moja ocena: 5/6

Skrzat2

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: „Odnajdź w sobie dziecko II”

Recenzja opublikowana również:

lubimyczytac.pl ; webook.pl ; granice.pl ; Gandalf ; Matras ; Merlin ; Selkar

Zdjęcia wykonane aparatem Nikon 1 J3 dzięki uprzejmości Nikon Polska

Nikon-logo

1Shares