Zwierzęta od naprawdę sekretnej strony – czyli „Czy to pierdzi?”oryginalna książka już wkrótce w księgarniach!

Dwoje naukowców – zoolożka oraz ekolog – zaczęło któregoś dnia zadawać pewne pytanie, może nieco krępujące, ale jakże oryginalne i ważkie (rzecz jasna z punktu widzenia nauki); pytanie, którego dotąd prawdopodobnie nikt nie traktował serio.

Inni naukowcy (oraz żywo zainteresowani tematem właściciele zwierząt) szybko podchwycili temat i wkrótce po Twitterze zaczęły krążyć wpisy opatrzone specyficznym hasztagiem (zdradzimy go pod koniec).

O co chodzi? Otóż o coś, co…

…robią psy. O coś, co robią krocionogi. O coś, co kiedyś robiły dinozaury. I co robi człowiek, w przeciwieństwie do ośmiornic. Być może robią to także pająki, ale wymaga to dalszych badań. Nie robią tego ptaki, chociaż mogłyby, gdyby tylko chciały. A śledzie robią to po to, by się porozumiewać. Wciąż brzmi tajemniczo? To zmierzajmy do wyjaśnienia!

Nick Caruso i Dani Rabaiotti wespół z ilustratorem Ethanem Kocakiem odkrywają przed polskimi czytelnikami zwierzęce sekrety (bo któż chciałby odsłaniać się w tak wstydliwej materii?), pytając: „Czy to pierdzi?”. Fantastyczna książka ich autorstwa już 4 kwietnia trafi do księgarń i z pewnością wywoła niejedną salwę śmiechu – a przede wszystkim pozwoli dowiedzieć się zupełnie nowych i zaskakujących faktów o życiu aż 80 gatunków zwierząt.

„Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt” jest rzetelnie, a zarazem lekko napisaną książką o tym, co piszczy we wnętrznościach zwierząt. Znajdziecie w niej rozwiązania wielu frapujących dylematów. Kto emituje mniej metanu: krowa czy koza? Czy pierdnięcie mangusty może rozproszyć stado wielbłądów? Jakie inne funkcje (oprócz redukcji ciśnienia gazu) ma pierdzenie u zwierząt? No i które gatunki dla odmiany uwolnione są od tej wstydliwej dla człowieka przypadłości?

Przezabawna, naładowana łatwo przyswajalną wiedzą książka „Czy to pierdzi?” powstała przy współpracy kilkudziesięciu uznanych biologów. Dzięki ich fachowej wiedzy krąg podejrzanych o nieprzyjemny zapach w twoim pobliżu zbawiennie się powiększy. Tę książkę po prostu trzeba mieć!

Aha, a hasztag, o którym wspominaliśmy, to: #DoesItFart (po polsku #CzyToPierdzi).
Książka „Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt” Nicka Caruso i Dani Rabaiotti ukaże się 4 kwietnia 2018 roku nakładem wydawnictwa Insignis.]

Przeczytaj fragment książki już dziś

Zamów „Czy to pierdzi?” w przedsprzedaży:

1Shares