„Zły Kocurek. Gwiazdka” – Nick Bruel

Choć wielokrotnie docierały do mnie pozytywne opinie na temat książek dla dzieci z serii o Złym Kocurku, jakoś tak się złożyło, że dotąd żadna z nich nie zagościła na półce mojego dziecka. Uznałam, że czas najwyższy to zmienić i sprawdzić, o co chodzi z tym całym Kocurkiem, w czym tkwi fenomen tej serii. A że akurat na rynku za sprawą wydawnictwa Mamania pojawiło się nowe, świąteczne wydanie jego przygód pt „Gwiazdka” nadarzyła się ku temu okazja.

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu książki do ręki, to jej staranne wydanie. Książka jest duża (202×272) i ma twardą okładkę, z której spoziera na nas tytułowy Kocurek przystrojony mikołajową czapką. Wszak nic dziwnego – tym razem jego przygoda dotyczyć ma tytułowej Gwiazdki (która nota bene ślicznie połyskuje na czerwono).  Wewnątrz książki znajduje się mnóstwo kolorowych, pełnych humoru ilustracji, które z pewnością przykują uwagę dziecka. Samej treści jest stosunkowo niewiele, język jest prosty i użyto dużej czcionki – dzięki temu po książkę tę mogą sięgnąć rodzice dzieci w wieku od 3 do 6 lat, by przeczytać ją wspólnie lub, w przypadku starszego dziecka, ono samo mogło spróbować własnych sił w samodzielnej lekturze.

Święta to magiczny czas. Czas miłości i przebaczania. A także obdarowywania naszych bliskich prezentami. Zły Kocurek nie zamierzał jednak czekać do Gwiazdki i szybciej dorwał się do upominków leżących pod choinką. A że nie znalazł wśród nich tego, czego się spodziewał, postanowił nieco nabroić…

zly-kocurek-gwiazdka-2 zly-kocurek-gwiazdka-3

Jakby nie dość kłopotów sprawił swojej rodzinie, to na dodatek postanowił uciec z domu. Błąkającego się samotnie podczas wigilijnej nocy, przemarzniętego i zagubionego Kocurka znajduje pewna starsza pani, która nie potrafiąc przejść obojętnie obok biednego kotka postanawia zabrać go do swojego domu.

zly-kocurek-gwiazdka-4 zly-kocurek-gwiazdka-5

To właśnie dzięki niej Zły Kocurek dowie się, na czym polega prawdziwa magia świąt. Nie zdradzę wam oczywiście, w jaki sposób to nastąpi, by nie odebrać wam przyjemności z lektury.

Pewni możecie być jednak jednego – dzięki tej książce wasze dzieci zrozumieją, że choć nie zawsze znajduje się pod choinką to, co by się chciało, to i tak można spędzić cudowne święta. Nie prezenty są bowiem ważne, ale rodzina, łączące nas więzi, bliskość drugiego człowieka.

Polecam!

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: A BAD KITTY CHRISTMAS
Tłumaczenie: Marta Panek i zespół
Wydawnictwo: Mamania
Rok wydania: 2016
Seria/Cykl: Zły Kocurek
Oprawa: twarda
Ilustracje:
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-65087-71-3
Grupa wiekowa: 3-6 lat

Mamania

2Shares