Zapowiedzi wydawnicze



Dziś postanowiłam przejrzeć co nieco oferty niektórych wydawnictw i podać Wam zbliżające się premiery książek, które mnie osobiście bardzo zainteresowały. Ciekawe, czy znajdziecie wśród nich coś dla siebie?





„Insomnia” Agnieszka Tomaszewska
Gdy chory umysł podpowiada własne wersje rzeczywistości, trudno rozpoznać, która z nich jest prawdziwa. Logika zawodzi, i choć wszystko wskazuje, że ta najbardziej absurdalna jest tą, która dzieje się na prawdę, to czy można jej wierzyć? Wszak nie codziennie proszą Cię o pomoc ludzie z innej warstwy czasu. A może… ?
źródło
Wydawnictwo: Bullet Books
Premiera: 2012r

 
„Kondukt umarłych” Jerzy Wlazło
Zagubiony wśród mazowieckich lasów kościółek staje się centrum tajemniczych zdarzeń… ofiarą padają rzeźby świętych… ukryty w gąszczu dawny cmentarz… Okoliczni mieszkańcy coraz częściej opowiadają o krwiożerczej bestii.
Wydawnictwo: Bullet Books
Premiera: 2012r
 
 
 
 
„Śpij malutka” Przemysław Koza
Alkohol, seks, zbrodnia i diabelski spisek… Zło zostało spuszczone z łańcucha. Wielu ucierpi, a śmierć niewinnego dziecka będzie musiała zostać pomszczona.
Wydawnictwo: Bullet Books
Premiera: 2012r
 
 
 
 
 
„Biała izba” Monika Gałgan
Amanda nie potrafi zaakceptować rzeczywistości w jej prawdziwym kształcie. Wszystko, czego dowiadujemy się o tej młodej dziewczynie, o emocjach, wrażeniach, doświadczeniach, wspomnieniach, ukazuje jej własna perspektywa – często mroczna i wykrzywiona niczym odbicie w popękanym zwierciadle. Do pewnego momentu wszystko wydaje się jednak tylko nieco zagmatwaną historią życia uczennicy, a następnie studentki.
Zachowanie Amandy staje się coraz dziwniejsze. Widzi i słyszy rzeczy, których nikt inny nie jest w stanie dostrzec, a w dodatku całkowicie traci wspomnienia z dzieciństwa. Pewnego dnia na pogrzebie zostaje wyproszona z kościoła, ponieważ zaczyna się głośno śmiać.
Powoli zastanawia się, czy wszystko, czego doświadcza, jest rzeczywiste…
Dlaczego jej matka jest tak bardzo nadopiekuńcza, a ojciec zamknięty w sobie? Co kryje się pod tajemnicą tych wszystkich wydarzeń? Co tak naprawdę dzieję się w życiu Amandy?
Książka tajemnicza, niepokojąca, zaskakująca.
Wydawnictwo: Novae Res, Premiera: 2012r
 
 
„Przypadek Morrowa” Tomasz Jacek Graczykowski
PEŁEN NAPIĘCIA THRILLER!
Od momentu, gdy Thomas Morrow znajduje na trawniku przed domem ranną dziewczynę, jego życie ulega niespodziewanej zmianie. Zaczyna otrzymywać anonimowe wiadomości, a w jego ręce trafia dziennik nieżyjącego od lat seryjnego mordercy. Zrozumiałe staje się, że został celem pełnej niedopowiedzeń i sekretów gry prześladowcy. 

Thomas nie ma pojęcia, kto i dlaczego go osaczył. Z dnia na dzień staje się coraz bardziej zrezygnowany, przytłoczony nieumiejętnością wytłumaczenia sobie motywów prześladującego go ciemiężyciela. Zmuszony do brania udziału w grze, której jedynym celem jest ukaranie go, nie mogąc znikąd oczekiwać pomocy, sam stara się sprostać wykwitom umysłu makiawelicznego prześladowcy, co prowadzi do nieoczekiwanego finału…

Wydawnictwo: Novae Res, Premiera: 2012r
 
„Glow” Amy Kathleen Ryan
Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na Ziemi. Waverly wie, że jej los został przesądzony. Poślubi charyzmatycznego Kierana, przyszłego kapitana Empyrean. I choć dziewczyna nie wie, czy kocha swego przyszłego męża, wie, że to, co ma uczynić, jest słuszne. Koloniści potrzebują dzieci, które w przyszłości zaludnią nową Ziemię…
Waverly zna swoją przyszłość. Ale ta przyszłość nie nadejdzie.
New Horizon, statek-bliźniak, który wyruszył w kosmos niedługo przed okrętem Waverly, dopuszcza się zdrady, której nikt się nie spodziewał. Jej załoga atakuje ludzi zgromadzonych na pokładzie Empyrean. Młode, płodne kobiety, zostają porwane. Dorośli – wymordowani.
Teraz Waverly nie wie, co ją czeka.
Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, nie spocznie, póki jej nie odnajdzie. Ale czy Waverly naprawdę chce być odnaleziona? Grzeczna, potulna, pogodzona z losem dziewczyna kryje w sobie kobietę, którą pociąga coś więcej niż tylko życie przeżyte według ustanowionych przez innych dogmatów.
Wydawnictwo: Jaguar. Premiera: 2012r
0Shares