Zapowiedź: „Zniknięcie Pani Christie” – Marie Benedict

W grudniu 1926 roku zaginęła Agatha Christie. Śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju głębokiego, ponurego stawu, jedyne ślady w pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie. Jej mąż i córka nie wiedzą o jej miejscu pobytu. Jedenaście dni później Agatha zjawia się, tak samo tajemniczo, jak zniknęła, twierdzi, że ma amnezję i nie udziela żadnych wyjaśnień na temat jej nieobecności.

Zagadka jedenastu dni trwa. Znana pisarka Marie Benedict wprowadza nas w świat Agathy Christie, eksploruje przeszłość, wyobrażając sobie, dlaczego tak błyskotliwa kobieta znalazła się w centrum tak mrocznych historycznych tajemnic.

Co jest prawdziwe, a co jest tajemnicą? Jaką rolę w zaginięciu odegrał jej niewierny mąż i czego nie powiedział śledczym?

Powieści Agathy Christie przetrwały próbę czasu, w dużej mierze dzięki mistrzowskiemu opowiadaniu historii i błyskotliwości autorki. Benedict przedstawia nieopowiedzianą historię Agathy Christie, oferując czytelnikom prawdopodobnie największą tajemnicę ze wszystkich.

Premiera: 23 luty 2022, wyd. Znak Horyzont


Tytuł: Zniknięcie Pani Christie
Autor: Marie Benedict
Tytuł oryginalny: The Mystery of Mrs. Christie
Tłumaczenie: Ewa Panksyk-Kluczkowska
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Rok wydania: 23/02/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-240-8059-5

 

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
Książkę kupisz m.in. tutaj


0Shares