Zapowiedź: „Wyspy ogniste” – Richard Schwartz

Już 11 czerwca nakładem wydawnictwa Initium ukażą się fenomenalne „Wyspy ogniste” autorstwa Richarda Schwartza – piąty tom barwnej sagi Tajemnica Askiru, który trzyma w napięciu i odsłania coraz więcej tajemnic dawnego królestwa, nie oszczędzając przy tym bohaterów. Richard Schwartz od pierwszego tomu serii podbił serca polskich czytelników i z każdym tomem jego popularność rośnie.

Niebezpieczna, wręcz karkołomna misja półelfki Leandry, ambasadorki królestwa Illianu, trwa. Potężna maestra wraz z legendarnym wojownikiem Havaldem i grupą śmiałków opuszczają wreszcie Besarajn, by na pokładzie statku pokonać ostatni odcinek drogi do Askiru. Tam mają nadzieję pozyskać sprzymierzeńców w walce z wszechpotężnym imperium cesarza nekromanty. Dla Havalda rejs kończy się przedwcześnie: kiedy okręt zostaje zaatakowany przez piratów, wojownik trafia za burtę i zostaje wyrzucony przez fale na Wyspy Ogniste, gdzie mają swoją bazę morscy rozbójnicy. Lecz w gnieździe korsarzy czai się jeszcze inne, o wiele większe zagrożenie.

Nowy, zapierający dech w piersiach tom niezwykle popularnej serii fantasy Richarda Schwartza trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Richard Schwartz to pseudonim urodzonego w 1958 roku we Frankfurcie pisarza. Autor ma dyplom z elektrotechniki i informatyki, ukończył szkolenie mechanika samolotowego. To prawdziwy człowiek orkiestra. Pracował na stacji benzynowej, jako kierowca na poczcie, był programistą, a także restaurował samochody oraz motocykle. Obecnie w pełni poświęca się fantastycznym światom, które w nocy przenosi na papier. Saga „Tajemnica Askiru” jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych niemieckojęzycznych serii z gatunku fantasy.


Tytuł oryginalny: Die Feuerinsel
Tłumaczenie:
Wydawnictwo: Initium
Rok wydania: 11 czerwiec 2021
Seria/Cykl: Tajemnica Askiru, tom 5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 648
ISBN: 978-83-66328-56-3

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
Książka będzie dostępna w szerokiej ofercie Legimi


a jeśli koniecznie chcesz mieć ją na półce, zawsze możesz ją kupić


 

0Shares