Zapowiedź: „Wilki” – Grzegorz Wielgus

Już 21 czerwca w księgarniach pojawią się „Wilki” Grzegorza Wielgusadoskonały kryminał autora porywającego thrillera „Saal”, który tym razem zabiera czytelnika w Kotlinę Kłodzką, gdzie lutowe wieczory są długie i pełne grozy.

A furore lupanorum libera nos, Domine.
Od furii wilków wybaw nas, Panie.

Myśliwy zamordowany we własnym domu, krzyż namalowany krwią i odgryziona dłoń znaleziona na turystycznym szlaku. Komisarz Orłowiec od lat nie spotkał się z równie makabrycznym początkiem śledztwa, ale wkrótce okazuje się, że zbrodnie są ze sobą powiązane bliżej, niż mógł podejrzewać. 

Orłowiec i jego zespół natrafiają nie tylko na ślad zabójcy, ale również Bestii – krwiożerczego wilka, który grasował pośród sudeckich szczytów blisko trzysta lat temu. Stara legenda budzi się do życia, gdy zwierzęta na wsi padają ofiarą ogromnego drapieżnika. W śledztwo angażują się ratownicy z bazy GOPR w Wilkach, ale morderca o krok wyprzedza obławę. 

Szybko okazuje się, że mała wioska skrywa sekrety, które okrucieństwem nie ustępują zbrodniom wielkiego miasta, a grzechy przeszłości nie znikają nigdy, czekają jedynie na odpowiedni moment, aby rzucić się do gardła niczym dzikie zwierzę. 

„Grzegorz Wielgus serwuje czytelnikowi wszystko, co w kryminale najlepsze, a nawet więcej. Jest świetna intryga, ciekawi bohaterowie, zwroty akcji, mroczny klimat i nieoczywiste zakończenie. Wszystko w zimowej scenerii gór i towarzystwie legendarnej, przerażającej Bestii, która czai się gdzieś w tle. Bardzo dobry kryminał, bierzcie i czytajcie.” – Mieczysław Gorzka

„Jestem pod wrażeniem!  „Wilki” mają wszystko, czego oczekuje się od najlepszych kryminałów. Nie przegapcie tej powieści. Polecam!” – Przemysław Piotrowski

GRZEGORZ WIELGUS – jako autor zadebiutował w 2016 roku powieścią „Krzyżowiec”. Jednakże dopiero jego cykl o Bracie Gotfrydzie sprawił, że czytelnicy zwrócili na niego uwagę. „Pęknięta korona” oraz „Czarcie słowa” osadzone w średniowiecznym świecie, opowiadały o losach doświadczonego inkwizytora i członka zakonu dominikanów. W 2021 roku autor oddał w ręce czytelników dynamiczny, trzymający w napięciu kryminał zatytułowany „Saal”, w którym nie zabrakło zaskakujących zwrotów akcji i który czytało się dosłownie jednym tchem! Jego powieść „Pieśń pustyni” dała początek nowej, fenomenalnej przygodzie fantasy i zabrała czytelników do unikalnego świata pełnego wyrazistych postaci, mrocznych intryg, pradawnych tajemnic oraz brutalnych pojedynków, które ciąg dalszy znalazły w kontynuacji – „Pieśni zemsty”.


0Shares