Zapowiedź: „Wiedźmy z Dechowic” – Piotr Jedliński

Już 18 listopada Piotr Jedliński oraz „Wiedźmy z Dechowic” zawitają do księgarń w całej Polsce! Jest to oryginalna, zaskakująca, zabawna, ale i wywołująca grozę opowieść o wiedźmach, która porwie Was niczym trąba powietrzna i nie wypuści ze swoich objęć aż do ostatniej strony!

„Wiedźmy z Dechowic” to utrzymana w lekkim i humorystycznym tonie opowieść fantasy o perypetiach wiedźm rezydujących na współczesnej polskiej wsi – Lucyny Kornikowej oraz Mirki, Michaliny i Elżbietki.

Tytułowe wiedźmy – o fizjonomii niepozornych starszych pań – walczą z szalonym czarołowczym, przyrządzają mocno alkoholowe eliksiry, zmagają się z efektami ubocznymi własnych czarów albo mierzą z mocami zamkniętymi w pradawnych artefaktach. Równie dużo czasu spędzają na sprzeczkach i na ponownym godzeniu się; w obliczu zagrożenia potrafią jednak przezwyciężyć małostkowe kłótnie i stanąć do boju ramię w ramię. Nieraz też wcielają się w wiedźmowych detektywów i rozwiązują tajemnicze sprawy kryminalne, innym zaś razem walczą z plagą… prawie egipską.

Piotr Jedliński zaprasza do fantastycznej podróży do świata współczesnych wiedźm. W jej trakcie czytelnik zanurzy się w kotle pełnym czarów, tajemnic, magicznych pasożytów i zlotów czarownic. 

Piotr Jedliński, rocznik 1991 – skończył filologię angielską, w pracy „klikam w Excela”. Z fantastyką jest za pan brat od wielu lat, ale nie ogranicza się do niej i czyta również sporo pozycji spoza beletrystyki. Pisze od zawsze. Ma na koncie kilka publikacji – opowiadania z antologii konkursowych wydanych przez Craiis („Małe problemy wielkich bohaterów”, „Dawno temu w kosmosie”) czy też przez Insignis (Uniwersum Metro 2033 – „Echo zgasłego świata”, „W ruinie”, „Szepty zgładzonych”), oraz teksty opublikowane w Nowej Fantastyce: „Opowieść cyberszwankowa” w FWS 04/16, „Kres cudów” w NF 12/16 (zwycięzca w konkursie wiedźmińskim) i „ETer” w FWS 04/18. Dla Storytel Original napisał „Biel”, opublikowaną w 2018 historię kryminalną osadzoną w zasypanych śniegiem Tatrach.


 

Tytuł: Wiedźmy z Dechowic
Autor: Piotr Jedliński
Wydawnictwo: Initium
Rok wydania: 18/11/2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 528
ISBN: 978-83-66328-97-6
Gatunek: fantastyka

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares