Zapowiedź: „Wiedźmy z Dechowic i Liga niezwykłych dżentelmagów” – Piotr Jedliński – PATRONAT MEDIALNY

Już 17 kwietnia nakładem wydawnictwa Initium ukażą się „Wiedźmy z Dechowic i Liga niezwykłych dżentelmagów” Piotr Jedliński po raz kolejny zabierze czytelników w podróż do niesamowitego świata współczesnych czarownic, podczas której zostaniemy nie tylko rozbawieni, zaskoczeni, a nawet przerażeni, ale również wstrząśnięci i zmieszani. Gwarantujemy, że ta nietuzinkowa opowieść fantasy o czterech nieokiełznanych wiedźmach zapewni każdemu magiczną jazdę bez trzymanki.

uwaga: po książkę sięgnąć można bez znajomości poprzedniej części przygód w/w wiedźm.

Wiedźmy z Dechowic powracają w nowej przygodzie, podczas której zagrożona jest nie tylko ich malutka wieś, ale natura całej rzeczywistości.

Pewnego ranka jedna z lokalnych wiedźm, Lucyna Kornikowa, zostaje uznana za martwą. Jednak co do szczegółów jej zgonu krążą po wsi sprzeczne doniesienia. O dziwo, najwięcej w tej sprawie miałaby do powiedzenia sama denatka, gdyby tylko ktokolwiek wysłuchał jej opinii – ale mieszkańcy Dechowic wydają się głusi na apele wielce żywej i wielce zagniewanej Kornikowej. Jak gdyby wszyscy sąsiedzi padli ofiarą uroku o szerokim polu rażenia. Nawet reszta Siostrzeństwa, czyli Mirka, Michalina i Elżbietka, jest święcie przekonana, że ich kochana siostra po wiedźmowym fachu dotarła do kresu swojego żywota.

Cztery starsze panie, mierząc się z magiczną klątwą, wpadną na trop większej tajemnicy. Niekontrolowane pływy mocy rozejdą się po świecie, powołując do istnienia stwory, które powinny zostać w sferze wyobraźni. W ramach tour de Europe do Polski zawitają Córy Nilu, legendarne egipskie wiedźmy, których historia sięga początków cywilizacji. Bohaterki zetkną się ponadto z magusami, uważającymi się za zdobywców astralnego Świata Idei, a kryzysowa sytuacja wymusi zawarcie sojuszy bez precedensu…

Piotr Jedliński, rocznik 1991 – skończył filologię angielską, w pracy „klikam w Excela”. Z fantastyką jest za pan brat od wielu lat, ale nie ogranicza się do niej i czyta również sporo pozycji spoza beletrystyki. Pisze od zawsze. Ma na koncie kilka publikacji – opowiadania z antologii konkursowych wydanych przez Craiis („Małe problemy wielkich bohaterów”, „Dawno temu w kosmosie”) czy też przez Insignis (Uniwersum Metro 2033 – „Echo zgasłego świata”, „W ruinie”, „Szepty zgładzonych”), oraz teksty opublikowane w Nowej Fantastyce: „Opowieść cyberszwankowa” w FWS 04/16, „Kres cudów” w NF 12/16 (zwycięzca w konkursie wiedźmińskim) i „ETer” w FWS 04/18. Dla Storytel Original napisał „Biel”, opublikowaną w 2018 historię kryminalną osadzoną w zasypanych śniegiem Tatrach. Jesienią ubiegłego roku nakładem wydawnictwa Initium ukazała się pierwsza część przygód czterech nietuzinkowych wiedźm z Dechowic.

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares