Zapowiedź: „Wiecznomrok” – Ross MacKenzie

Odkąd Wiecznomrok napadł na Srebrne Królestwo, pogrążając je w ciemności i chaosie, upłynęły tysiące lat. Wtedy garstka nieustraszonych Wiedźm zdołała przegnać zło. Jednak teraz Wiecznomrok, przebudzony przez diaboliczną panią Hester, znów daje o sobie znać. Powstrzymać go może jedynie starożytny czar, ukryty głęboko w podziemiach Królewskiego Gniazda.

Tajemnicza drewniana szkatułka wpada w ręce sieroty Larabelle Lisicy zupełnie przypadkiem, kiedy dziewczyna myszkuje po kanałach w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Oczywiście Lara nie ma pojęcia, że to nieoczekiwane znalezisko wywróci jej życie do góry nogami – zostanie wrzucona w wir przygód, będzie musiała stawić czoła dzikiej magii i śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Po drodze spotka też pewnego jegomościa, który nie rzuca cienia….

Klimatyczny, dojrzały literacko Wiecznomrok to powieść fantasy stawiająca na epickie zmagania między siłami dobra i zła. – „Guardian”

Brawa należą się pisarzowi za stworzenie wyrazistego, oryginalnego świata, w którym zło i przemoc wydają się realne, a zaludniające go postacie pełne życia i wielowymiarowe. To książka, która przyprawi cię o zawrót głowy. – „Daily Mail”

Wartka akcja i bogaty świat pozwalają autorowi przemycić całkiem poważną refleksję na temat tego, czym jest lojalność i męstwo, oraz zastanowić się nad nadużyciami władzy. – „The Independent”

Dwoje mężnych przyjaciół, zła czarodziejka i pościgi, od których serce zabije ci szybciej – Wiecznomrok to powieść, która umie porządnie nastraszyć. – „New Statesman”

Mamy tu wciągający młodzieżowy thriller o wartkiej akcji i niesamowicie drobiazgowo przedstawionym świecie. Autorowi udało się utrzymać napięcie aż do ostatniej strony (…). Wiecznomrok to olśniewająca historia z dużym potencjałem filmowym. – „The Scotsman”

Napisana z dużą wprawą powieść przygodowa w konwencji fantasy, z akcją osadzoną w świecie zachwycającym rozmachem. – „The Bookseller”

Premiera: 13 października 2021, wyd. IUVI

0Shares