Zapowiedź: „Wciąż o tobie śnię” – Fannie Flagg

Życie jest piękne, nie marnuj go na smutki.
Nawet jeśli masz szesnaście mocnych powodów,
żeby… skoczyć do wody.
Nigdy nie jest za późno na szczęście,
a miłość nie zna wieku!

Stare dobre czasy, kiedy Maggie Fortenberry z dumą reprezentowała stan Alabama w konkursie Miss Ameryki, to już zamknięty rozdział w jej życiu. Wciąż jednak jest piękna i podziwiana. Odniosła też wiele zawodowych sukcesów. Mimo to w głębi serca czuje żal. Co stało się z jej marzeniami o kochającym mężu, gromadce dzieci i pięknym domu? Jako agentka nieruchomości sprzedaje je innym.

Po śmierci Hazel Whisenknott, najdroższej przyjaciółki, a zarazem mentorki i pracodawczyni, Maggie chce zacząć wszystko od nowa. Ale na niektóre rzeczy jest zbyt młoda, na inne – zbyt stara. Powiedziała więc sobie: dość! i wymyśliła, jak wyjść z tego z wdziękiem. Teraz metodycznie realizuje swój genialny pomysł: odwołuje prenumeratę ulubionego pisma, każe odłączyć telefon, zamyka konto w banku i pisze ostatni list… Na szczęście plany, nawet te doskonałe, nie zawsze dochodzą do skutku. A życie potrafi zaskakiwać także wtedy, gdy myślisz, że to, co najlepsze, jest już za Tobą!

Moc wzruszeń, szczypta tajemnicy (i niejeden trup w szafie!), potęga zwykłej ludzkiej dobroci oraz ponadczasowa mądrość… Ta powieść to istna skarbnica endorfin i zastrzyk witalności. Dodaje skrzydeł, bawi do łez, koi jak plaster miodu.

Fannie Flagg – amerykańska pisarka i aktorka. Autorka poczytnych powieści obyczajowych. Laureatka Harper Lee Prize oraz Scripter Award za scenariusz do opartego na fabule jej książki filmu Smażone, zielone pomidory (reż. Jon Avnet). Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazały się jej powieści: „Boże Narodzenie w Lost River”, „Całe miasto o tym mówi”, „Nie mogę doczekać się, kiedy pójdę do nieba”, „Smażone zielone pomidory” oraz ich długo wyczekiwana kontynuacja „Powrót do Whistle Stop”. Już wkrótce ukaże się „Wciąż o tobie śnię”.

Premiera: 26 stycznia 2022, wyd. Literackie


Tytuł: Wciąż o tobie śnię
Tytuł oryginalny: I Still Dream About You
Autor: Fannie Flagg
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 21/01/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 408
ISBN: 978-83-08-07479-4


 

0Shares