Zapowiedź: „Ukochane dziecko” – Romy Hausmann

Możesz uciec, ale on nigdy nie pozwoli ci odejść
Ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą

Ukryty w lesie szałas z zabitymi oknami. Życie Leny i jej dwojga dzieci toczy się wedle ściśle określonych zasad: pory posiłków, wizyty w toalecie czy czas nauki są dokładnie wyznaczone przez porywacza, a zarazem ojca dzieci, i wszyscy ich przestrzegają. W ten sposób ojciec porywacz chce chronić rodzinę przed niebezpieczeństwami czyhającymi na zewnątrz i zapewnić dzieciom matkę, która już zawsze będzie się nimi opiekować.

Pewnego dnia Lenie udaje się uciec – koszmar jednak trwa. Wygląda na to, że jej oprawca chce odzyskać to, co uważa za swoją własność. Mimo że pojawiają się wątpliwości, czy to naprawdę ta kobieta, nazywana „Leną”, zniknęła kilkanaście lat wcześniej, policja i zdesperowani rodzice Leny robią wszystko, by połączyć te pozornie niepasujące do siebie fragmenty układanki.

„Połączenie kryminału, thrillera i historii rodzinnej. Zwodniczo niepokojący debiut. Książka, która jednocześnie fascynuje i zmusza do zastanowienia.” – New York Times

„Klaustrofobiczna, przerażająca i wręcz zniewalająca.” – Daily Mail

„Hausmann sprawia, że czytelnik troszczy się o postaci, nawet jeśli nie może przestać snuć domysłów na ich temat.” – Sunday Express

Romy Hausmann (ur. w 1981 roku w NRD) – w wieku dwudziestu czterech lat została redaktorką naczelną monachijskiej firmy zajmującej się produkcją filmów. Odkąd urodziła syna, współpracuje z telewizją jako freelancerka. Jej pisarski debiut – thriller Ukochane dziecko (2019) – trafił w Niemczech na listę bestsellerów, a prawa do jego tłumaczenia sprzedano do ponad trzydziestu krajów. Hausmann mieszka pod Stuttgartem.


 

Tytuł: Ukochane dziecko
Autor: Romy Hausmann
Tytuł oryginalny: Liebes Kind
Tłumaczenie: Agata Teperek
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 13/04/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-280-9678-3
Gatunek: kryminał/sensacja

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares