Zapowiedź: „Twierdza” F. Paul Wilson

„Twierdza” to jeden z tych tytułów, których szalona popularność w początkach lat 90. XX wieku sprawiła, że horror na dobre zagościł w sercach miłośników literatury nad Wisłą. Jedna z tych książek od której warto zacząć przygodę z tym gatunkiem.

„Coś morduje moich ludzi”. Tak brzmi wiadomość wysłana przez nazistowskiego dowódcę stacjonującego w małym zamku wysoko w odległych, rumuńskich Karpatach. Każdej nocy niewidzialny i cichy wróg wybiera jedną ofiarę i pozostawia jej okaleczone zwłoki ku przerażeniu żołnierzy.

Kiedy do twierdzy przybywa elitarny oddział SS, naziści odkrywają w podziemiach pradawną tajemnicę. Zwracają się o pomoc do lokalnego żydowskiego badacza folkloru, by ten rzucił nieco światła na niewytłumaczalne wydarzenia. Nikt nie wie jednak, że do twierdzy zmierza ktoś jeszcze…

Bitwa się rozpoczęła: starcie między złem wcielonym stworzonym przez człowieka, a tym zbudzonym ze snu, niewyobrażalnym horrorem, którego powstrzymanie zdaje się niemożliwe.

„Twierdza” to jeden z najbardziej znanych horrorów lat osiemdziesiątych XX wieku, na którego kanwie powstał kultowy dziś film w reżyserii Michaela Manna z niezapomnianą muzyką Tangerine Dream. Nowe wydanie, w zupełnie nowym tłumaczeniu, którego autorem jest Marek Król i ze specjalnym posłowiem dla tego wydania autorstwa Grady Hendrixa – pisarza i teoretyka literatury grozy, autora „Paperbacks From Hell”, zostało zilustrowane przez cenionego artystę Mariusza Gandzela.

Autor: F. Paul Wilson
Tłumaczenie: Marek Król
Okładka i ilustracje: Mariusz Gandzel
Wydawnictwo Vesper
Format: 140×205 mm
Liczba stron: 436
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7731-347-3
EAN: 9788377313473
Cena detal. 49,90 zł

Premiera: kwiecień 2020
Wydawnictwo Vesper

0Shares