Zapowiedź: „Tekst” – Dmitry Glukhovsky

Zekranizowana powieść autora bestsellerów „Metro 2033” i „Futu.re”

Odebrałeś mi przyszłość. Ja zabiorę ci twoją.

Smartfon stał się kopią zapasową duszy. Backupem życia. Pamięcią masową dla najżywszych wspomnień. To w nim zapisujesz uśmiechnięte selfie i nim nagrywasz chwile szczęścia. W skrzynce odbiorczej trzymasz e-maile od matki i całą korespondencję biznesową, kulisy pracy. Historia przeglądarek to wyczerpująca lista twoich obecnych zainteresowań. A SMS-y i wiadomości w komunikatorach to twoje miłosne wyznania, pożegnania, kłótnie przy rozstaniach, zdjęcia pokus i świadectwa grzechów, łzy, pretensje i żale.
Takie czasy. Obrazy. Tekst. Smartfon to ty. Ktoś, kto zdobędzie twój telefon, łatwo może stać się tobą. Najbliżsi i znajomi nawet nie zauważą niczego podejrzanego. A kiedy w końcu się spostrzegą, będzie już za późno.
Dla nich i dla ciebie.

„Tekst” to pierwsza zekranizowana powieść Dmitrija Glukhovsky’ego, autora kultowej trylogii „Metro 2033” (tom 1, tom 2, tom3), bestsellerów „Futu.re”, „Czas zmierzchu” i „Outpost” oraz zbioru opowiadań „Witajcie w Rosji”.

To opowieść o starciu pokoleń, niemożliwej miłości i niesprawiedliwej karze. To niezwykła proza, w której przenikają się thriller, kryminał, noir i dramat.


 

Tytuł oryginalny: Текст
Tłumaczenie: Paweł Podmiotko
Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 19 maj 2021
Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-66575-91-2


 

0Shares