Zapowiedź: „Stan krytyczny” – Matt Morgan

Stan krytyczny. Opowieści z pogranicza ludzkiego życia.
Już 23 marca w księgarniach. 
 

Zabiorę was w podróż do świata intensywnej terapii. Doświadczycie dźwięków, zapachów i widoków najbardziej dramatycznego miejsca w całym szpitalu. Zwiedzimy razem główne układy i narządy ludzkiego ciała; dowiecie się, jak utrzymać przy życiu osobę bez tętna i co się dzieje podczas śmierci mózgowej. Podzielę się z wami wzlotami i upadkami, których doświadczają pacjenci, rodziny i personel medyczny w trakcie walki z kruchością ludzkiego życia.

Dr Matt Morgan jest intensywistą – lekarzem intensywnej terapii – wysoce wykwalikowanym specjalistą, w którego rękach możesz znaleźć się pewnego dnia, gdy sprawy przybiorą bardzo zły obrót. Los może sprawić, że będziesz uczestnikiem jakiegoś wypadku lub zapadniesz na groźną chorobę: bycie krytycznie chorym oznacza, że jeden lub więcej spośród twoich najistotniejszych organów zawiodło i zagrożone jest twoje życie. W takich chwilach musisz zaufać zdolnościom zespołu medycznego, pod którego opieką się znalazłeś. Jego członkowie w olbrzymim stresie podejmują niezwykle trudne decyzje, których stawką jest życie i śmierć, i w trybie pilnym rozwikłują tajemnice ludzkiego ciała, diagnozując często niewytłumaczalne i zaskakujące przypadki.

W swojej książce doktor Morgan oprowadza nas po oddziale intensywnej terapii, jednym z najbardziej dynamicznych i działających pod największą presją miejsc w szpitalu. Opisuje najciekawsze przypadki, z którymi się zetknął w karierze, i opowiada o pacjentach, których znad krawędzi śmierci sprowadził wraz ze swoimi współpracownikami z powrotem do życia. Stan krytyczny to poruszające i chwytające za serce historie, dzięki którym dowiesz się, jak wiele niesamowitych zagadek skrywa nasze ciało i poznasz prawdziwą siłę ludzkiego ducha.


Tytuł: Stan krytyczny. Opowieści z pogranicza ludzkiego życia
Autor: Matt Morgan
Tytuł oryginalny: Critical: Stories from the front line of intensive care medicine
Tłumaczenie: Grzegorz Piątkowski
Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 23/03/2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-66873-69-8
Gatunek: faktu

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares