„Tajemniczy, sensualny, dogłębnie wstrząsający thriller psychologiczny. Ta książka przenosi do świata dzieciństwa i pierwszej miłości, która nie da o sobie zapomnieć. Co stało się z Sarą? Nie odłożycie tej książki, póki nie poznacie prawdy.” – Małgorzata Oliwia Sobczak
„Misternie utkana intryga kryminalna, bogate tło społeczno-obyczajowe, niewygodne pytania, zaskakujące odpowiedzi i wiernie oddane realia życia w latach dziewięćdziesiątych – to wszystko znajdziecie w nowej powieści Karoliny Głogowskiej. Czytałam z zapartym tchem, nie mogąc się oderwać. Świetna powieść, polecam!” – Magdalena Majcher
♦ Opis ♦
Witold Wedler to 40-letni, niespełniony zawodowo i prywatnie dziennikarz śledczy. Kiedy zapada na nietypowy rodzaj padaczki – podczas ataków zaczynają go dręczyć wizje z dzieciństwa – szef odsyła go na zwolnienie. Zamiast tego Witek jedzie do Brzezińca, miejscowości, w której jako dziecko spędził w 1993 roku ostatnie szczęśliwe wakacje.
Trzynastoletnia Sara była jego pierwszą miłością. On był ostatnią osobą, która widziała Sarę żywą. Co się stało z dziewczyną? Została zamordowana, uciekła, a może wciąż żyje? I kim jest tajemnicza Lena, która tak bardzo ją przypomina?
Jedyną szansą na odzyskanie zdrowia psychicznego jest rozwikłanie zagadki sprzed 27 lat. Zanim to nastąpi, Witold odkryje, jak wiele mrocznych tajemnic kryje się w przeszłości.
♦ O autorce ♦
Karolina Głogowska – dziennikarka, redaktorka, współautorka powieści Dwanaście życzeń, Inna kobieta i Zanim cię zapomnę. Autorka książki Mój ukochany wróg. Współpracowała między innymi z Wirtualną Polską i Onetem, a także telewizją Asta. Zarówno w swoich reportażach, jak i książkach opowiada o tym, co niewygodne, trudne i zamiecione pod dywan. Nie boi się zaczynać od nowa: wiele razy zmieniała zawód, ale tylko pisaniu pozostaje wierna od najmłodszych lat.
♦ Fragment ♦
– Dwudziestego piątego maja obchodzimy Dzień Dziecka Zaginionego – informowała prezenterka. – To właśnie tego dnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego dziewiątego roku zaginął sześcioletni Etan. Jego zdjęcie pojawiło się na kartonach z mlekiem, co stało się później powszechną metodą informowania o zaginięciach dzieci. A w dzisiejszym wydaniu przypominamy poszukiwania, które trwają od lat. Pokazujemy państwu dzieci, na które bliscy ciągle czekają. Sara Bielska zaginęła w nocy trzydziestego pierwszego lipca tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego trzeciego roku. Trzynastolatka spędzała wakacje w Brzezińcu koło Kwidzyna w województwie pomorskim. Rodzina i mieszkańcy wioski wielokrotnie przeczesywali okolicę, jednak oprócz złotego łańcuszka nie znaleźli żadnego śladu, który wskazałby, co się stało z Sarą. Może ktoś z państwa coś sobie przypomina lub posiada jakiekolwiek informacje…
Ciężka kula mdłości kazała mi zerwać się na nogi i pobiec do łazienki. Ledwo zdążyłem otworzyć klapę kibla. Torsje wstrząsały mną kilka razy, aż zamieniły się w puste skurcze żołądka.
– Sorry, ale chyba nie będzie dziś ze mnie pożytku. Muszę się położyć – wystękałem po wyjściu do Roksany i padłem z powrotem na wyro twarzą w dół.
Pokrzątała się jeszcze chwilę po mieszkaniu. Słyszałem, jak wstawia naczynia do zmywarki i zamyka okno w kuchni. Zanim wyszła, rzuciła na poduszkę mój T-shirt. Pachniał jej perfumami tak mocno, że znowu zrobiło mi się niedobrze.
Tytuł: Sprawa Sary
Autor: Karolina Głogowska
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 11 sierpień 2021
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 13,5 x 20,2 cm
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-280-8784-2