Zapowiedź: „Przełęcz” – Krzysztof Domaradzki

PRZEŁĘCZ – TU SPEŁNIAJĄ SIĘ NAJGORSZE PRZECZUCIA
Pierwsza polska powieść inspirowana tragedią na Przełęczy Diatłowa, która do dziś pobudza wyobraźnię. I wciaż rodzi strach.

Jedna z największych zagadek kryminalnych ZSRR nadal wywołuje ogromne emocje. Zimą 1959 roku grupa doświadczonych wspinaczy wyrusza w góry Uralu Północnego. Bazę opuszcza dziewięcioro turystów. Nie wraca nikt. Przez lata powstały dziesiątki teorii spiskowych, ale to, co wydarzyło się naprawdę na zboczu góry Chołatczahl, nie zostało wyjaśnione do dziś.

Krzysztof Domaradzki, zainspirowany tymi wydarzeniami, opowiada mrożącą krew w żyłach historię kryminalną. Ponad sześćdziesiąt lat po tragedii prywatny detektyw Żenia Kowalczuk i prawniczka Anna „Uzi” Gamowa dostają zadanie od wysoko postawionego polityka: mają odtworzyć przebieg wyprawy i odkryć winnych śmierci turystów. Jednak ludzie, którzy przez lata zatajali fakty o tragedii, zrobią wszystko, by świat nie poznał prawdy.

Wątek współcześnie prowadzonego śledztwa przeplata się z historią uczestników wyprawy. Kogo się bali? Plemienia Wortów, które ukradkiem ich obserwowało? Tajemniczych mężczyzn spotkanych w trakcie wspinaczki? A może wróg czyhał tuż obok, w namiocie?

„Przełęcz” to nawiązujący do prawdziwych wydarzeń thriller, który opowiada o jednej z najbardziej wstrząsających tajemnic XX wieku.

Premiera: 23 luty 2022, wyd. Literackie


 

Tytuł: Przełęcz
Autor: Krzysztof Domaradzki
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 23/02/2022
Gatunek: thriller, kryminał
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 560
ISBN: 978-83-08-07732-0

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
  jeśli chcesz mieć książkę na półce, zawsze możesz ją kupić


0Shares