Zapowiedź: „Pragnę więcej” – Marta Krajewska

Słowianie kochają mocno i namiętnie

 

„Wow, ależ to było dobre! Miłość, erotyka, pierwsze uniesienia, tajemnice, intrygi i zdrady. A wszystko w przedchrześcijańskiej osadzie Słowian. Historia Jaruny i Dolana porywa od pierwszych stron i wzbudza ogrom emocji. Czytajcie, bo warto!” – AGNIESZKA LINGAS-ŁONIEWSKA

„Nie mogłam odłożyć tej książki! Marta Krajewska stworzyła fascynującą rzeczywistość, która zahipnotyzowała mnie, jak ogniska w Noc Kupały. Pragnę więcej to książka magiczna i niezwykle emocjonująca. Dzieje się wiele, chwilami puls skacze, a wszystko to w przepięknych okolicznościach przyrody i słowiańskim klimacie. Kto czyha za drewnianą chatą, czy jest to słowiański demon rodem z bestiariusza? A może przystojny młodzieniec z doliny? Odważysz się sprawdzić?” – MONIKA MIZIŃSKA-MOMČILOVIĆ

Córkę wikliniarza z Wilczej Doliny poznajemy, gdy zbliża się do dorosłości, gdy już za chwilę mają jej uroczyście zapleść warkocze i nadać nowe, dorosłe imię. Oczami Jaruny podglądamy życie mieszkańców wioski ukrytej w górskiej dolinie, ich wierzenia, zwyczaje, miłości w dawnych, pradawnych czasach.

Jaruna dojrzewa, zaczyna inaczej patrzeć na chłopców, odczuwać pożądanie. Zbiegiem okoliczności i nieporozumień, jej wybranek wiąże się z jej przyjaciółką. Bohaterka poznaje rozkosz, rozpacz, pragnienie, rozczarowanie. I staje się doświadczoną i świadomą siebie kobietą.

„Pragnę więcej” stanowi samodzielną opowieść, lecz jednocześnie rozgrywa się w znanym części czytelników uniwersum Wilczej Doliny. To świat wzorowany na wczesnym średniowieczu, ale jednak fantastyczny. Dzięki bohaterom i przedstawionemu światu, czytając historię miłosna Jaruny i jej przyjaciółki Sułki, można odnieść wrażenie, że wszystko dzieje się w historycznej przestrzeni.

Bohaterowie książki żyją zgodnie z rytmem przyrody i swoich wierzeń, kochają żywiołowo, namiętnie i spontanicznie. Czy przedchrześcijańscy Słowianie wiedzieli o seksie więcej, niż my i pojmowali go swobodniej?

Marta Krajewska to autorka cykli powieściowych Wilcza Dolina oraz dla młodzieży Wilcza Dolina – Bratmił. Trzykrotnie nominowana do nagrody im. Janusza Zajdla. Ukończyła rosjoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, interesuje się życiem codziennym, kulturą i demonologią wczesnych Słowian. Nic dziwnego, że stworzone przez nią światy urzekają i wciągają bez reszty, bo są takie prawdziwe! W wolnym czasie szyje stroje historyczne, tka krajki, hoduje owce. Prowadzi warsztaty, na których uczy, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy urodzili się tysiąc lat temu albo jak zrobić lalki motanki. Nie wyobraża sobie mieszkania w mieście oraz dnia bez kawy. Mocno stąpa po ziemi, ale głową buja w obłokach.

Premiera: 09/02/2022, wyd. Lipstick Books


 

Tytuł: Pragnę więcej
Autor: Marta Krajewska
Wydawnictwo: Lipstick Books
Rok wydania: 09/02/2022
Kategoria: romans
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 9788328091139

 


 

0Shares