Zapowiedź: „Pozorantka” – Alexandra Andrews

Florence Darrow od zawsze chciała być sławną pisarką. Kiedy otrzymuje ofertę pracy jako asystentka znanej, choć żyjącej w całkowitym odosobnieniu i ukrywającej się pod pseudonimem Maud Dixon autorki, zgadza się bez wahania. Podczas ich wspólnego pobytu w Maroku dochodzi jednak do katastrofalnego w skutkach wypadku samochodowego. Maud zniknęła jak kamień w wodę, tymczasem Florence budzi się w szpitalu ze świadomością, że cudem uszła z życiem. Teraz może patrzeć, jak wszystko, na co tak ciężko pracowała, obraca się w pył i trzeba będzie zaczynać od początku – albo uznać, że sława, o której zawsze marzyła, była jej pisana i najwyższy czas po nią sięgnąć.

„Pozorantka” to trzymający w napięciu, nieprzewidywalny i wściekle zabawny, stylowy thriller, który stawia pytanie: jak daleko człowiek gotów jest zabrnąć w pogoni za życiem, jakiego zawsze pragnął?

„Pozorantka” to mocny thriller o obsesji, ambicji i… literaturze. Pasjonująca lektura!”
– Wojciech Chmielarz –

„Pozorantka” ma tyle nieoczekiwanych zwrotów akcji (naprawdę świetnych), że wprawi czytelnika w stan radosnego oszołomienia na bity tydzień. Pod koniec lektury będziesz się zastanawiać, czy przypadkiem nie sama autorka jest morderczynią.”
– James Patterson –

„Trzymająca w napięciu, skupiona wokół mocnych, wyrazistych bohaterek powieść o zaskakujących zwrotach akcji. Sławna powieściopisarka i pochodząca z małego miasteczka dziewczyna z aspiracjami do wielkiej kariery ścierają się w walce o majątek i sławę.”
– Maria Semple, autorka „Gdzie jesteś, Bernadette?” –

„Płynnie i gładko napisana, z błyskotliwym wątkiem – a jednocześnie aż kipi nieodpartą intensywnością i niepowtarzalnym smaczkiem. Wielkie brawa!”
– A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie” –

„Błyskotliwy debiut, który nie pozwoli ci oderwać myśli od intrygi.”
– New York Post –


Tytuł: Pozorantka
Tytuł oryginalny: Who Is Maud Dixon?
Autor: Alexandra Andrews
Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 09/02/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-280-9615-8


 

0Shares