Zapowiedź: „Powierniczka opowieści” – Sally Page

Każdy ma jakąś historię do opowiedzenia

Tak uroczej i podnoszącej na duchu książki w tym roku jeszcze nie czytaliście. Powierniczka opowieści – bestsellerowy debiut Sally Page już w Polsce.

Czy zdarzyło Wam się kiedyś nadstawiać ucha, by uchwycić fragment ciekawej rozmowy w autobusie? Albo z wypiekami na twarzy słuchać wspomnień z młodości snutych przez samotną sąsiadkę? A może sami wolicie opowiadać historie?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco, Sally Page ma dla Was coś specjalnego. Poznajcie Janice – powierniczkę opowieści.

Myślę, że to właśnie w historiach ludzi odkrywamy to, co w nas najlepsze

Janice, bohaterka debiutanckiej powieści Sally Page, wiedzie z pozoru nudne i zwyczajne życie sprzątaczki w sennym Cambridge. Swoją pracę wykonuje niezwykle sumiennie i choć dla niektórych klientów zdaje się niewidzialna, coś w jej osobowości sprawia, że są tacy, którzy decydują się powierzyć Janice historię swojego życia.

Janice ma bowiem rzadką w dzisiejszych czasach umiejętność – potrafi słuchać. Dzięki temu dzień po dniu powiększa swoją prywatną kolekcję opowieści, do których często wraca, kiedy w jej własnym życiu nie dzieje się najlepiej. Powierniczka opowieści wierzy, że każdy ma tylko jedną historię, która ujawnia prawdę o nim i jego życiu.

Co może się wydarzyć, kiedy na drodze Janice staną ludzie, którzy nie tylko podzielą się z nią swoimi historiami, ale będą także chcieli usłyszeć jej własną?

Kiedy Janice pojawia się w domu ekscentrycznej starszej pani B., szybko staje się jasne, że zbliża się moment, w którym będzie musiała stawić czoła historii swojego życia – zarówno tej, o której nie chce pamiętać, jak i tej, która dzieje się tu i teraz.

Sally Page przypomina, jak wielka jest siła opowieści i jak bardzo ich potrzebujemy, bo przecież… Każdy ma jakąś historię do opowiedzenia

Sally Page – Po ukończeniu studiów historycznych Sally przeprowadziła się do Londynu, by pracować w reklamie. W wolnym czasie uczyła się florystyki w szkole wieczorowej i w końcu otworzyła własną kwiaciarnię. Sally uświadomiła sobie, że kwiaciarnie umożliwiają unikalny wgląd w opowieści innych ludzi i zaczęła fotografować i opisywać to florystyczne życie. W swojej debiutanckiej powieści Powierniczka opowieści Sally łączy miłość do historii i pisania z nieprzemijającym zainteresowaniem historiami, które mają do opowiedzenia inni. Książka odniosła olbrzymi sukces w Wielkiej Brytanii. Debiutancka powieść Sally Page zajmuje czołówkę list bestsellerów księgarń Amazon.co.uk i Wotoersones.


 

Tytuł: Powierniczka opowieści
Autor: Sally Page
Tytuł oryginalny: The Keeper of Stories
Tłumaczenie: Robert Kędzierski
Wydawnictwo: Insignis
Rok wydania: 28/09/2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 392
ISBN: 978-83-67323-20-8

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares