Zapowiedź: „Północ w Everwood” – M.A. Kuzniar

Kiedy magia wkroczy w twoje życie, na zawsze już pozostaniesz w jej migotliwym uścisku.

Hoffmannowski „Dziadek do orzechów” w wersji dla dorosłych. Opowieść pełna baśniowych czarów, niesamowitości i grozy – uwodzicielska i niepokojąca.

Nottingham, rok 1906.

Marietta Stelle marzy o karierze baletnicy. Jednak w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia z coraz większym smutkiem myśli o tym, że będzie musiała porzucić swoją pasję – rodzina życzy sobie, by w dzień Nowego Roku wyszła za mąż i zajęła należne sobie miejsce w społeczeństwie. Kiedy sąsiednią kamienicę kupuje tajemniczy wytwórca zabawek dr Drosselmeier, Marietta nie przeczuwa jeszcze, że wkrótce w jej życie wkroczy magia.

Gdy jednak Drosselmeier konstruuje misterną scenografię teatralną do jej ostatniego występu baletowego, młoda tancerka odkrywa, że scena stała się miejscem zaczarowanym. A gdy zegar wybija północ, pięknie udekorowana sala balowa w jej rodzinnym domu znika, a ona stoi w lodowatej ciszy pośrodku cukrowego pałacu, w lesie pełnym ośnieżonych jodeł… Jaki mroczny czar ktoś tutaj roztoczył? Co to za tajemnica?

Marietta musi znaleźć sposób na powrót do domu, zanim na zawsze zostanie uwięziona w zwodniczym uścisku Everwood.

W ciemności nocy czai się magia. Nigdy nie zapomnisz tego, co spotka cię po północy w Everwood.

M.A. Kuzniar przez sześć lat mieszkała w Hiszpanii, ucząc języka angielskiego i podróżując po świecie, co zainspirowało ją do napisania serii powieści dla dzieci „Nawiedzony okręt” (The Ship of Shadows). „Północ w Everwood” jest jej debiutancką powieścią dla dorosłych, powstałą z jej miłości do baletu i „Dziadka do orzechów” E.T.A. Hoffmanna. M.A. Kuzniar mieszka z mężem w Nottingham, gdzie pisze czyta i publikuje na Instagramie jako @cosyreads.

„Migotliwa powódź słodkich jak cukier zaklęć, olśniewający język i czarowna fabuła. Strzeżcie się wejścia do tego wspaniałego świata; Everwood zachwyci was i uwiedzie, a potem… skradnie wam duszę.” – Stephanie Garber, autorka bestsellerowej powieści „Caraval”

„Magiczna i pobudzająca wyobraźnię, idealna zimowa bajka dla dorosłych.” – Sarah Morgan, autorka bestsellera „One More for Christmas”

„Pyszna jak śliwka w cukrze, każde słowo jest tu klejnotem. Ulegniesz jej urokowi od pierwszej do ostatniej strony. Czarująca! Idealny bożonarodzeniowy przysmak.” – Veronica Henry, bestsellerowa autorka książki „The Beach Hut at Christmas”

„Niezwykle wyszukana i urzekająca powieść.” – Heidi Swain, autorka bestsellera „The Winter Garden”

„Przepysznie mroczna i niebezpiecznie czarująca.” – Sophie Anderson, autorka „Baśni śnieżnego lasu”

„Uwielbiam tę współczesną wersję „Dziadka do orzechów” dla dorosłych. Liryczna zimowa baśń, pełna śniegu, magii i fantazji. Przepięknie napisana – każda strona tej książki to czysta rozkosz.” – Alex Bell, autorka książki „Klub odkrywców Niedźwiedź polarny”

„W czasach niepewności „Północ w Everwood” zaprasza nas do szalonego tańca w krainie słodkich zaklęć. Wspaniała powieść fantasy, wspaniały popis wyobraźni autorki!”Nydia Hetherington, autorka powieści „A Girl Made of Air”

„Olśniewająca, pełna magicznego blasku powieść. Czytałam ją do późnej nocy, z wielką rozkoszą.”Beth Cartwright, autorka książki „Feathertide”

„Rozkosznie mroczna wersja Dziadka do orzechów”.” – Jennifer Saint, autorka książki „Ariadne”

„Arcydzieło wyobraźni!” – Cari Thomas, autorka „Threadneedle”


Tytuł: Północ w Everwood
Autor: A.M. Kuzniar
Tytuł oryginalny: Midnight in Everwood
Tłumaczenie: Małgorzata Stefaniuk
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 09/11/2022
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-6742-639-8
Gatunek: horror/fantastyka

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares