Zapowiedź: „Perfect Day” – Romy Hausmann

Fenomenalna Romy Hausmann, autorka „Ukochanego dziecka”, powraca!

Niebezpieczna podróż do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy

Od czternastu lat w okolicach Berlina giną małe dziewczynki – drogę do ich zwłok wskazują czerwone wstążki. Policja wciąż nie może trafić na właściwy trop, aż pewnego wieczoru – na oczach córki Ann – zostaje aresztowany słynny profesor filozofii i antropologii Walter Lesniak. Zarzut: dziesięciokrotne morderstwo. Brukowce szybko nadają podejrzanemu pseudonim „Profesor Śmierć”, ale Ann, przekonana, że to pomyłka, postanawia dowieść niewinności ojca.

„Klaustrofobiczna, przerażająca i boleśnie przekonująca.”
„Daily Mail”

„Jeżeli miałbyś przeczytać tylko jeden thriller w tym roku, powinna być to ta książka.”
Alice Feeney

Fragment:
Moja mała księżniczko. Chodź, nie bój się. Ze mną będziesz bezpieczna. Zaprowadzę cię w sekretne miejsce, mój skarbie, ale wcześniej musimy rozwiesić kilka czerwonych wstążek tutaj w lesie, popatrz…

Romy Hausmann – (ur. w 1981 roku w NRD) – w wieku dwudziestu czterech lat została redaktorką naczelną monachijskiej firmy zajmującej się produkcją filmów. Odkąd urodziła syna, współpracuje z telewizją jako freelancerka. Jej pisarski debiut – thriller Ukochane dziecko (2019, wyd. pol. 2022) – trafił w Niemczech na listę bestsellerów, a prawa do jego tłumaczenia sprzedano do ponad trzydziestu krajów. Rok później ukazała się druga książka autorki, Marta schläft. Perfect Day (2022) to jej trzecia powieść. Hausmann mieszka pod Stuttgartem.


 

Tytuł: Perfect Day
Autor: Romy Hausmann
Tytuł oryginalny: Perfect Day
Tłumaczenie: Agata Teperek
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 08/02/2023
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-8318-320-6

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares