Zapowiedź: „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya” – Walter Mosley

Niezwykła, poruszająca powieść o sile wspomnień i rodzinnych wartościach autorstwa jednej ze współczesnych ikon literatury

W wieku dziewięćdziesięciu jeden lat Ptolemeusz Grey jest człowiekiem zapomnianym przez świat – przyjaciół, rodzinę, a nawet przez siebie samego. Zamknięty w czterech ścianach mieszkania pogrąża się samotnie w demencji.

Pewnego dnia na pogrzebie siostrzeńca spotyka siedemnastoletnią Robyn i doświadcza znaczącej odmiany – w głowie, w sercu i w życiu.

Robyn jest inna niż wszyscy. Zabrania Ptolemeuszowi żyć w zapomnieniu, wśród dręczących go wspomnień, i całkowicie odmienia jego egzystencję. Z jej pomocą, a także za sprawą eksperymentalnej terapii, Ptolemeusz wynurza się z izolacji. Znów doświadcza radości życia, a jego blaknący umysł odzyskuje klarowność i wigor, co pozwala odkryć niedostępne od dekad tajemnice.

„Majstersztyk. Opowiadana intymnym szeptem książka wbija nas głęboko w umysł wiekowego człowieka, który zachował resztki wspomnień i poszukuje klucza do rozwiązania starej zagadki.”
– “The New York Times Book Review”

Na podstawie książki powstał serial z Samuelem L. Jacksonem dostępny na platformie Apple TV+


Tytuł: Ostatnie dni Ptolemeusza Greya
Autor: Walter Mosley
Tytuł oryginalny: The Last Days of Ptolemy Grey
Tłumaczenie: Piotr Kuś
Wydawnictwo: Replika
Rok wydania: 5/04/2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 336
ISBN: 9788367295031
Gatunek: dramat/obyczajowe

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares