Zapowiedź: „O jedno cię proszę” – Laura Dave

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy – tylu czytelników nie może się myllić!
36 tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa”
Prawa sprzedane do 32 krajów!
W przygotowaniu serial na podstawie książki.

Co zrobisz, gdy okaże się, że najbliższa ci osoba jest kimś zupełnie innym, niż myślisz?

Hannah i Owen są szczęśliwym małżeństwem. Pewnego dnia on znika bez śladu, a firmę w której pracuje zaczyna prześwietlać FBI. Owen zostawia żonie torbę pełną pieniędzy oraz prośbę, żeby Hannah chroniła jego córkę z poprzedniego małżeństwa, szesnastoletnią Bailey, która nie przepada za swoją nową opiekunką. Kobieta postanawia na własną rękę odkryć powody zniknięcia męża. Wraz z Bailey wyruszają w podróż śladami młodości Owena, a z czasem poznają tragiczną historię, o której obie nie miały pojęcia. I choć początkowo kobiety nie darzyły się sympatią, stopniowo Hannie udaje się zyskać zaufanie przybranej córki. Czy to jednak wystarczy, żeby odnaleźć Owena, zanim zrobią to służby śledcze?

Thriller Laury Dave podbił serca czytelniczek na całym świecie zawrotnym tempem i zaskakującymi zwrotami akcji. Do jego wielbicielek zalicza się między innymi Reese Witherspoon.

Laura Dave – amerykańska pisarka i dziennikarka. Urodziła się w Nowym Jorku. Studiowała literaturę na Uniwersytecie Pennsylvanii. Publikowała w „New York Timesie” czy „The Huffington Post”, często pojawia się też w różnych kanałach telewizyjnych. Napisała 6 powieści. Po polsku ukazały się trzy z nich: Ślubu nie będzie (2008), Dom z moich marzeń (2012) i Party rozwodowe (2013). Jej książki zostały przetłumaczone na 18 języków, a do 5 z nich (w tym do O jedno cię proszę) sprzedano prawa filmowe. Mieszka w Santa Monica, w Kalifornii.


Tytuł: O jedno cię proszę
Autor: Laura Dave
Tytuł oryginalny: The Last Thing He Told Me
Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Projekt okładki: oryginalna (adaptacja Anna Pol)
Wydawnictwo: Marginesy
Rok wydania: 18/05/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-67262-09-5

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares