Zapowiedź: „Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia” – Philip Reeve

Odkryjcie otchłań oceanu i wyobraźni
w nowej książce
Philipa Reeve’a,
autora bestsellerowych Zabójczych maszyn

 

Mieszkańcy Burzomorza żyli w ciągłym strachu przed wielką wodą i czającą się w niej tajemniczą, legendarną Gorm. Ich jedyną ochroną był czuwający w Strażnicy Zachodzącego Słońca potomek rodziny Noctis, który codziennie wypatrywał na zachodzie dziwnych zjawisk. Pojawiały się w godzinie zmierzchu, kiedy ściany między światami stają się coraz cieńsze, a przez powstałe w nich szczeliny może prześlizgnąć się zło.

Meluzyna była inna, śniła o oceanie. To wielka woda przywiodła ją na Jesienne Wyspy, które stały się domem dziewczynki. Kiedy była niemowlęciem na brzegu odnalazł ją i przygarnął Strażnik Burzomorza, Andrewe Noctis. Spokojny świat jedenastoletniej Meluzyny zachwiał się jednak w posadach, gdy jej opiekun utonął, trzymając straż. Teraz to ona musi pilnować brzegów wyspy i zachodnich rubieży.

Z jaką tajemną siłą czyhającą w Mrocznej Głębi przyjdzie się zmierzyć dziewczynce? Czy odkryje od dawna skrywany sekret i ocali Burzomorze?

Meluzynie Noctis i Mrocznej Głębi znajdziecie przygodę, tajemnicę i pierwotną magię, a także silną bohaterkę, która zmienia się i dojrzewa w trakcie lektury.

Philip Reeve – brytyjski pisarz i ilustrator. Nagrodzony: Carnegie Medal, Guardian Children’s Fiction Prize oraz Los Angeles Times Book Award. Autor bestsellerowych powieści fantasy i science fiction dla dorosłych, młodzieży i dzieci, w tym najsłynniejszego, wydanego również w języku polskim cyklu Żywe maszyny, którego pierwszy tom doczekał się hollywoodzkiej ekranizacji. Jednym ze scenarzystów zrealizowanego w 2018 roku filmu był Peter Jackson.


 

Tytuł: Meluzyna Noctis i Mroczna Głębia
Autor: Philip Reeve
Tytuł oryginalny: Utterly Dark and the Face of the Deep
Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 07/09/2022
Oprawa: twarda
Liczba stron:
ISBN: 978-83-08-07790-0

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬

*wkrótce*

0Shares