Zapowiedź: „Marzenie panny Benson” – Rachel Joyce

Brawurowa opowieść o sile kobiecej przyjaźni

Mając lat dziesięć, Margery Benson się zakochała. Mając lat czterdzieści sześć, uświadamia sobie, że to ostatni moment, by odnaleźć tę miłość i zacząć wszystko od nowa. Rzuca pracę nauczycielki i postanawia podążyć za marzeniem z dzieciństwa – odnaleźć złotego chrząszcza, który przed laty oczarował ją na ilustracji w książce o niesamowitych stworzeniach.

Na jej ogłoszenie o poszukiwaniu asystenta na ekspedycję do Nowej Kaledonii zgłasza się niejaka Enid Pretty. Ubrana w jasnoróżowy kostium blondynka nie wygląda na osobę, która ma jakiekolwiek pojęcie o takich wyprawach. Margery nie znosi jej od pierwszego wejrzenia, ale nie ma wyboru. Jeśli chce wyruszyć w podróż, jest skazana na Enid…

Rachel Joyce w olśniewający sposób opowiada o tym, co można odnaleźć, jeśli naprawdę się tego pragnie, a także o tym, co to znaczy być kobietą. Przede wszystkim jednak Marzenie panny Benson to niezwykła historia o sile kobiecej przyjaźni, dzięki której można osiągnąć nawet to, co wydaje się niemożliwe, i przeżyć przygodę, która zmieni życie.

Bestseller „New York Timesa”
Wilbur Smith Adventure Writing Prize
Najlepsza książka 2020 roku według „Woman & Home”, „Daily Mail”, „Bookmark” i „Good Housekeeping”

Rachel Joyce jest autorką „Niezwykłej wędrówki Harolda Fry”, która znalazła się na liście nominowanych do Man Booker Prize i została przełożona na ponad 30 języków, a także książek: „Perfect”, „The Love Song of Miss Queenie Hennessy” i „The Music Shop”. Jest także uznaną autorką słuchowisk radiowych – stworzyła ponad 20 oryginalnych sztuk, adaptując zarówno klasyczne, jak i nowe powieści – napisała też scenariusz do dramatu kostiumowego na zlecenie telewizji BBC. Po dwudziestoletniej karierze teatralnej, w trakcie której, grając główne role, współpracowała z Royal Shakespeare Company, Royal National Theatre, Royal Court i Check by Jowl i została uhonorowana nagrodą Time Out dla najlepszej aktorki, zajęła się pisarstwem. Mieszka w Gloucestershire z mężem i czworgiem dzieci.

Książki Rachel Joyce sprzedały się w 5,5 milionach egzemplarzy i ukazały się w 32 państwach. We wrześniu 2021 roku rozpoczęto prace nad ekranizacją książki Niezwykła wędrówka Harolda Fry, z Jimem Broadbentem i Penelope Wilton w rolach głównych.


Podobało Ci się? Możesz mnie wspierać 😄


Tytuł: Marzenie panny Benson
Autor: Rachel Joyce
Tytuł oryginalny: Miss Benson’s Beetle
Tłumaczenie: Dominika Chylińska
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 13/07/2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-240-6493-9

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares