Zapowiedź: „Księga żywych sekretów” – Madeleine Roux

Osobliwy i fascynujący świat mroku w nowej powieści bestsellerowej autorki NYT!

Powieść, w której największe marzenie każdego czytelnika, czyli przeniesienie się do świata ulubionej książki – urzeczywistnia się. Jednak to, co miało być niesamowitą przygodą dwóch bohaterek, wkrótce się zmienia w przerażający, złowrogi koszmar.

Adelle i Connie od zawsze łączyło zamiłowanie do gotyckiej powieści pod tytułem Moira. Kiedy tajemniczy nieznajomy kusi je możliwością wejścia do uniwersum księgi, co prawda nie bardzo w to wierzą… ale niespodziewanie odnajdują się w świecie powieści, pośród realnych postaci, którymi od lat się fascynowały.
Tyle że tam wszystko przedstawia się zupełnie inaczej: hucznym balom i ckliwym romansom towarzyszy niewypowiedziana groza. Dziewczyny uświadamiają sobie, że coś niezmiernie mrocznego czai się za ich wyprawą do świata fikcji. Aby wydostać się z tego koszmaru i ocalić życie, będą musiały napisać swoją historię na nowo.

„Autorka po mistrzowsku tworzy powieściowy świat, szczególną zaletą książki są przekonujące postacie bohaterek, których nie sposób nie polubić. Dramatyczne wydarzenia ubarwia subtelny wątek romansowy. Entuzjaści Hazel Wood, Inkheart oraz innych „książek w książce” będą zachwyceni.” – School Library Journal

„Znakomicie napisana i rozkosznie dziwaczna książka, napisana z wyobraźnią i wciągająca.” – Kirkus Reviews


 

Tytuł: Księga żywych sekretów
Autor: Madeleine Roux
Tytuł oryginalny: The Book of Living Secrets
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Wydawnictwo: Jaguar
Rok wydania: 23/03/2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-8266-078-4

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares