Zapowiedź książki autorstwa Chrisa Columbusa i Neda Vizziniego

Dom Tajemnic

PREMIERA: 7 LISTOPAD 2013

Dom Tajemnic  to pierwszy tom nowej magicznej serii, która trzyma w napięciu od samego początku. Niewyjaśniona tajemnica sprzed lat doprowadza do niebezpiecznego starcia dobra ze złem. Dom pełen mrocznych sekretów staje się miejscem walki trójki rodzeństwa o życie swoich najbliższych.  Jak potoczą się losy Eleanor, Kordelii i Brendana? Czy przeniesieni przez Wichrową Wiedźmę do groźnego świata zjednoczą swoje siły i pokonają Króla Burz? Czy ocalą swoich bliskich? Wartka fabuła i niesamowite zwroty akcji sprawiają, że nie można przestać czytać…

 

A oto, co na temat książki mają do powiedzenia Ci, którym dane już było się z nią zapoznać:

 

„Dom Tajemnic to niebezpieczny, pełen przygód roller coaster, w którym trójka odważnego rodzeństwa zmierza do nieuniknionego starcia z potężnymi mrocznymi siłami. To wybuchowa mieszanka fantazji i tajemnicy.” – J.K. Rowling

„Dom Tajemnic to niebezpiecznie wciągająca opowieść o potędze czarnej magii, sile przyjaźni i poświęceniu. Niewyjaśnione sekrety sprzed lat, walka trójki rodzeństwa o życie swoich najbliższych i ostateczne starcie dobra ze złem. Tej jesieni magia powraca…”
– Piotr Fronczewski (polski ambasador marki i głos audiobooka Dom Tajemnic)

„Naprawdę ekscytująca, wciągająca i bardzo przyjemna lektura, to świetna zabawa.”  – Guardian

„Wartka akcja idzie w parze z umiejętnie budowanym napięciem, a wiele wątków to hołd oddany twórczości H.P. Lovecrafta i Roberta E. Howarda.” – Publishers Weekly

„To pełna szybkich zwrotów akcji, inteligentna powieść dla każdego, kto liczy na prawdziwe przygody… Wciągająca historia, świetna zabawa i murowany sukces.” – ALA Booklist

decorative

Kilka słów o autorach „Domu Tajemnic”

ColumbusVizziniChris Columbus – reżyser filmów o Harry’m Potterze – Harry Potter i Kamień Filozoficzny oraz Harry Potter i Komnata Tajemnic, a także wysokobudżetowych produkcji, takich jak Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna. Stworzył kilka największych kasowych hitów, w tym Goonies i Gremliny rozrabiają, a także Kevin sam w domu, Pani Doubtfire i Noc w muzeum.

Ned Vizzini – bestsellerowy autor książek dla młodzieży, takich jak: Całkiem zabawna historia (przeniesiona na ekrany kinowe w 2010 roku), Be More Chill, Teen Angst? Naaah… oraz The Other Normals. Pisze dla „New York Timesa” oraz jest scenarzystą serialu MTV, Nastoletni wilkołak.

decorative

Jeśli nadal nie jesteście zdecydowani, czy warto sięgnąć po ten tytuł, zapraszam do zapoznania się z poniższym fragmentem powieści:

Żelazna kula – mniejsza od kuli do kręgli, ale dużo szybsza, wleciała do kuchni i uderzyła w piekarnik z donośnym dudnieniem. Urządzenie wygięło się, jakby było zrobione z papieru. Walkerowie patrzyli z otwartymi ustami, jak kula odbija się i upada na podłogę, gdzieś pod chlupoczącą wodą. Jakby sama kula nie wystarczyła – w dodatku dom powoli tonął. – Proszę, powiedzcie mi, że to się nie wydarzyło – poprosiła Kordelia. Brendan i Eleanor nie odpowiedzieli. Pobiegli do dziury zrobionej przez kulę. Otaczały ją ostre odłamki drewna i porwane przewody elektryczne. Eleanor musiała stanąć na palcach, żeby wyjrzeć. Na zewnątrz zobaczyli prawdziwy statek piracki. Był ogromny i przerażający. Znajdował się jakieś pięćdziesiąt metrów od domu, jego żagle trzepotały na wietrze i sunął prosto na nich. Miał trzy maszty i na środkowym powiewała czarna bandera ze szkieletem trzymającym klepsydrę. Burta była z jasnego drewna, a pod linią wody pokrywały ją miedziane płyty, które świeciły przez fale. Miał dwanaście kwadratowych otworów rozmieszczonych równomiernie wzdłuż boku jak okna, tyle że zamiast szyb były w nich armaty. Z przedniej unosił się dym. Z dziobu okrętu wystawała drewniana włócznia z owiniętym wokół rzeźbionym szarym wężem. – To Moray! – krzyknęła Eleanor. – Co? – Moray! Statek piracki z Serca u steru. – Co to? – Książka, którą czytałam! Ta o piratach! – Eleanor była dużo bardziej ożywiona niż jeszcze minutę wcześniej. – Myślałam, że tylko ją przeglądałaś – powiedziała Kordelia.
– Ale do pięćdziesiątej strony! To wystarczy, żeby wiedzieć, jak wygląda dziób statku! I że jest tam okropny kapitan, Sangray, który ma przerażający śmiech i lubi potworne eksperymenty…
(…)
– Hej! – krzyknęła Eleanor. – Spójrzcie na nich! Wszyscy patrzą na nasz dom! Eleanor wskazała piratów gromadzących się na pokładzie statku. Słońce opaliło ich na ciemnoorzechowy kolor. Na głowach mieli filcowe kapelusze, apaszki lub bandamy. Ich twarze pokrywały grube blizny, wymyślne kolczyki, a w miejscu brakujących zębów błyszczało złoto. Choć kilku piratów wybrało bezzębny szaleńczy uśmiech. Na ramionach mieli pistolety w kaburach, w rękach kordelasy i topory.(…)
– Hej! Kto tam? – Pirat na pokładzie wskazał na otwór po kuli armatniej. Miał opaskę na oku, ale najwyraźniej mimo to świetnie widział. – Widzę was! Brendan odepchnął Kordelię na bok. Skoro ich zauważono, uznał, że najlepszym wyjściem będzie uczciwość. – Jesteśmy dziećmi i potrzebujemy pomocy! – odkrzyknął. – Toniemy! Pirat z przepaską na oku uśmiechnął się i skinął głową w kierunku dziobu statku. Zabrzmiał kolejny huk. Walkerowie wspięli się po schodach, ledwo unikając kolejnego wystrzału. Kula przeleciała przez kuchnię i wyrwała dziurę w ścianie po drugiej stronie. Brendan spojrzał na dół z przerażeniem.
– Mieszkańcy pływającego domu! – zawołał głos z zewnątrz. To nie był pirat z przepaską na oku, ten głos był bardziej donośny i teatralny. – Zostaliście dostrzeżeni przez mojego pierwszego oficera, Trankebara! Wpłynęliście na moje terytorium! Przygotujcie się do abordażu!
Statek zatrzymał się przy domu i zasłonił dziury w ścianach.– O nie – powiedziała Eleanor. – Już tu są!

decorative

Zatem przyznajcie się szybciutko. Kto z Was sięgnie po ten tytuł? 🙂

 

0Shares