Zapowiedź: „Jestem otchłanią” – Donato Carrisi

Mroczny thriller czołowego włoskiego autora kryminałów.
Po „Domu głosów”, który zahipnotyzował czytelników, Donato Carisi stawia przed nimi nowe wyzwanie: podróż w czarną otchłań, która jest w każdym z nas.

„Śmieci wyrzucane przez człowieka opowiadają jego prawdziwą historię. Bo, w przeciwieństwie do ludzi, śmieci nie kłamią”.
Sprzątający mężczyzna wie, że właśnie w tym, co ludzie wyrzucają, kryją się ich najgłębsze sekrety. A on umie interpretować każdy wyrzucony do kosza przedmiot. I potrafi je wykorzystywać do znajdowania swoich ofiar. Żyje zgodnie z utrwalonym rytmem, bo jedynie w ten sposób może pozostać niewidzialny, być cieniem na obrzeżach świata. Tylko w rzadkie, ale jakże pamiętne wieczory pozwala sobie na odstępstwa od swoich nawyków.
Wszystko zmienia się, gdy na widok tonącej dziewczynki nie może się oprzeć impulsowi i ratuje jej życie, a tym samym naraża się na to, że przestanie być niewidzialnym, oraz na gniew człowieka ukrywającego się za zielonymi drzwiami. Największym jednak zagrożeniem jest to, że uratowana dziewczynka ściąga na niego uwagę kobiety, kto nie spocznie, dopóki nie wypełni swojej misji. I jest coraz bliżej.

„We Włoszech, jeśli mówisz thriller, mówisz Donato Carrisi.” – D la Repubblica
„Nowa mocna powieść Donato Carrisiego.” – Corriere della Sera
„Carrisi tworzy ten typ historii, przy których nie sposób się nudzić.” – Portal Kryminalny


 

Tytuł: Jestem otchłanią
Autor: Donato Carrisi
Tytuł oryginalny: Io sono l’abisso
Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 27/04/22
Gatunek: kryminał/sensacja/thriller
Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 9788382158953

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares