Zapowiedź: „Hydropolis. Uciekaj” – Zygmunt Miłoszewski

MIESZKAŃCY KOLONII SĄ
WOLNI, O ILE NIE NARUSZA
TO UNIWERSALNYCH ZASAD
BEZPIECZEŃSTWA.

UNIWERSALNA ZASADA BEZPIECZEŃSTWA NR 1

Zanurz się w podwodnej zagadce Hydropolis i przeżyj przygodę, której nigdy nie zapomnisz. Pierwszy tom trylogii Hydropolis – „Uciekaj” to nie tylko pełna zwrotów akcji historia, która wciągnie młodych czytelników już od pierwszej strony. To opowieść o drodze do wolność
i walce o prawo do buntu.

Poznajcie Leonarda, zwanego przez wszystkich Elkiem, jedenastoletniego mieszkańca Drugiej Kolonii Podwodnej. Świat Elka jest miejscem pełnym nakazów i zakazów, które ograniczają mieszkańców, ale jednocześnie zapewniają im potrzebne, a wręcz konieczne, poczucie bezpieczeństwa. Codzienne życie bohatera, z pozoru nie tak różne od tego naszego – na powierzchni, toczy się jednak pod dyktando Uniwersalnych Zasad Bezpieczeństwa i wszechmocnych Inżynierów. Wszyscy muszą przestrzegać określonych reguł – w przeciwnym razie zginą.

Dlaczego więc pewnego dnia Elek otrzymuje wiadomość o tym, że musi uciekać? Czy kolonii – lub jemu samemu – grozi niebezpieczeństwo? Czyje zapewnienia okażą się prawdziwe? Czy chłopiec podejmie ryzyko, by dowiedzieć się, czy istnieje alternatywna, być może lepsza, rzeczywistość?

Pełna humoru, fantastycznych światów i nieprzewidzianych wydarzeń historia nie pozwoli ci się oderwać już od pierwszej strony! Książka została napisana z myślą o dzieciach w wieku 9-12, ale sprawdzi się zarówno dla trochę starszych jak i młodszych czytelniczek i czytelników. Zadziorna, wizjonerska, futurystyczna, choć ze szczyptą retro – taka jest nowa opowieść Zygmunta Miłoszewskiego.

Tej jesieni zabierz swoją rodzinę do niezwykłego świata Hydropolis!

Zygmunt Miłoszewski – laureat wielu nagród literackich, tłumaczony na kilkanaście języków, ekranizowany. Międzynarodową sławę przyniosła mu trylogia kryminalna o prokuratorze Teodorze Szackim (Uwikłanie, Ziarno prawdy, Gniew). Autor książek przygodowych Bezcenny i Kwestia ceny oraz powieści Jak zawsze – komedii romantycznej, dziejącej się w alternatywnej historii Polski. Hydropolis to prezent dla nastoletniego syna – ukazuje się piętnaście lat po premierze Gór Żmijowych, fantastycznej baśni napisanej dla dorosłej dziś córki. Żeglarz, mieszka w Warszawie lub na pełnomorskim jachcie.


 

Tytuł: Uciekaj
Autor: Zygmunt Miłoszewski
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 09/11/2022
Seria/Cykl: Hydropolis, tom 1
Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
ISBN:
Gatunek: fantastyka

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares