Zapowiedź: „Girl Online” – Zoe Sugg

W I kwartale 2015 r., nakładem wydawnictwa Insignis, ukaże się w Polsce książka video-blogerki, gwiazdy serwisu YouTube – Zoe Sugg „Girl Online”.

„Girl Online” to najszybciej sprzedająca się książka w Wielkiej Brytanii w 2014 roku. Powieść w pierwszym tygodniu po premierze sprzedała się w ponad 78 tys. egz. „Girl Online” porusza niektóre z najważniejszych problemów, z jakimi spotykają się dzisiejsze nastolatki. Autorka zachowuje przy tym lekki ton narracji zwyczajnej dziewczyny.

Zoe Sugg, znana jako Zoella, jest 24-letnią brytyjską vlogerką. Jej vlogi poświęcone urodzie, modzie, stylowi życia subskrybuje ponad 9 milionów użytkowników YouTube, a liczba wyświetleń często przekracza 12 milionów miesięcznie. W 2011 Zoe zdobyła nagrodę Cosmopolitan Blog Award dla „Najlepszego Bloga o Urodzie” w kolejnym roku otrzymała nagrodę dla „Najlepszego Vloggera” w kategorii uroda. W 2013 i 2014 roku otrzymała nagrodę dla „Najlepszego Brytyjskiego Vlogera” w ramach Radio 1 Teen Awards rozdawanych przez BBC Radio 1 oraz nagrodę Nickeledeon Kid’s Choice Award dla „Ulubionego Brytyjskiego Vloggera”.

O czym właściwie jest powieść Zoe Sugg?

„Debiut Zoelli, sensacji YouTube! Powieść, która świetnie uchwyciła zakochiwanie się i dorastanie w dzisiejszym cyfrowym świecie.
Mam to marzenie, że w głębi duszy, wszystkie nastoletnie dziewczyny czują się tak samo, jak ja. Może pewnego dnia, gdy zdamy sobie sprawę z tego, że wszyscy czują to samo, będziemy mogły przestać udawać, że jesteśmy kimś, kim tak naprawdę nie jesteśmy. Do tego czasu mam zamiar być sobą na tym blogu i udawać w prawdziwym życiu.
Penny ma sekret.
Pod pseudonimem ,,Girl Online”, Penny bloguje o swoich skrywanych uczuciach dotyczących przyjaźni, chłopców, szkolnych dramatów, ekscentrycznej rodziny i ataków paniki, które zaczynają przejmować kontrolę nad jej życiem.
Kiedy szkolne sprawy spadają z poziomu ,,źle” na ,,jeszcze gorzej”, rodzice Penny akceptują zaproszenie do hotelu Waldorf Astoria w Nowym Jorku, gdzie spędzą Boże Narodzenie. Tam dziewczyna spotyka Noah, niesamowitego, przystojnego gitarzystę. Penny zaczyna się zakochiwać – i uwiecznia każdą chwilę spędzoną z ,,Brooklyn Boy” na swoim blogu.
Noah też ma sekret.
Sekret, który może zniszczyć blogową anonimowość Penny i jej wieloletnią przyjaźń – na zawsze.”

Czujecie się zaintrygowani? Sięgnięcie po książkę Zoe? 🙂

0Shares