Zapowiedź: „Dziewczyna z sąsiedztwa”- Joanna Parasiewicz

Istnieje coś gorszego niż zazdrość. Obsesja, która odbiera zdolność myślenia.

Popatrz na świat oczami Dziewczyny z sierocińca, poczuj na własnej skórze jej troski i odszukaj razem z nią nadzieję na lepsze jutro. W swojej najnowszej książce Joanna Parasiewicz snuje przejmującą opowieść o wyobcowaniu, najmroczniejszych otchłaniach ludzkiej duszy i cierpieniu, na które nikt nie zasługuje.

Ernestyna August trafia w czasie wojny do polskiego sierocińca. Podobnie jak inne dzieci walczy o przetrwanie, choć jej sytuacja okazuje się trudniejsza. Jest Niemką, a zatem jest inna. Gorsza. Zakonnicom trudno zapanować nad dorastającymi sierotami i coraz częściej dochodzi między nimi do aktów przemocy.

Po wojnie dziewczynę adoptuje polska lekarka. Przeprowadzka do Warszawy jest jak spełnienie najpiękniejszego snu. Erna zawsze marzyła o rodzinie. Jej z pozoru banalne pragnienie, wreszcie staje się rzeczywistością. Szkoda tylko, że ta sielanka, będzie trwała tak krótko. Do Polski wraca Eryk, jej ojczym. Mężczyzna zaczyna obsesyjnie myśleć o Ernie. Przypomina mu kobietę, w której zakochał się jako chłopiec.

Mroczna historia z dzieciństwa odżywa na nowo z jeszcze większą siłą.


 

Tytuł: Dziewczyna z sierocińca
Autor: Joanna Parasiewicz
Wydawnictwo: Mando
Rok wydania: 15/06/2022
Oprawa: miękka
Liczba stron: 432
ISBN: 9788327730633
Gatunek: obyczajowa, psychologiczna

Pamiętaj: #czytajlegalnie !
⏬ książkę kupisz np. tu ⏬


0Shares