Zapowiedź: „Dom marionetek” – Natasza Socha

Skomplikowane rodzinne relacje, poszukiwanie bliskości i trudna droga do wybaczenia.

Nowa powieść autorki bestsellerowych historii obyczajowych.

Czy zemsta jest słodsza od wybaczenia?

Gdy najbliższa osoba rani, można wybrać zemstę lub odpuścić. Co przyniesie upragnioną wolność?

Joanna, po zdradzie partnera i zakończeniu trudnego związku, postanawia wyjechać. Praca w luksusowym domu z bajecznym ogrodem i opieka nad rezolutną pięciolatką wydają się tym, czego teraz potrzebuje. Serdeczność właściciela willi, Leona, szybko pomoże zaaklimatyzować się jej w nowym miejscu. Tylko dlaczego żona gospodarza, jego matka i siostra nigdy nie jedzą razem posiłków? Dlaczego żona jest z nim, choć go nie kocha? I dlaczego matka i siostra, gdy na niego patrzą, mają w oczach strach? Co dzieje się tak naprawdę za zamkniętymi drzwiami wielkiego domu?

„Dom marionetek” to opowieść o rodzinnych tajemnicach, toksycznych relacjach, poszukiwaniu akceptacji i bliskości. I o wybaczeniu, które w odróżnieniu od zemsty przynosi prawdziwe wyzwolenie.

Życie tak naprawdę składa się z setek tysięcy podejmowanych decyzji, które ostatecznie układają się w finalną opowieść. Trudno jednak przewidzieć, czy powstanie z nich romans, kryminał, czy może raczej melancholijna baśń bez happy endu. Wszystko zależy od tych właśnie momentów, w których mówimy sobie: „zaczynam od nowa”.

Natasza Socha jest polską dziennikarką, felietonistką oraz pisarką. Urodziła się w Poznaniu. Dziś czas dzieli między stolicą Wielkopolski, a niewielką niemiecką wsią, gdzie oddaje się twórczości literackiej. Jest miłośniczką zwierząt – ma psa. Jest mężatką i ma dwójkę dzieci. Jest autorką powieści takich, jak „Macocha”, „Keczup”, czy „Cicha 5”, „Maminsynek” oraz „Zbuki”. Zajmuje się również ilustrowaniem książek dla dzieci, a także malarstwem. Lubi jeździectwo.


 

Tytuł: Dom marionetek
Autor: Natasza Socha
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 1 września 2021
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-08-07416-9


0Shares