Zapowiedź: „Czarny telefon” – Joe Hill

Nowe wydanie książki „Upiory XX wieku”, zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę.
Wśród nich znajduje się „Czarny telefon”, którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022 r.

Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło kilku chłopców z jego miasteczka. A teraz on obudził się w nieznanej piwnicy… której ściany są pokryte krwią. Na jej środku stoi stary czarny telefon, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno temu został odłączony… Czy z pomocą duchów ofiar psychopaty Jackowi uda się uniknąć śmierci?

Historie, które zyskały uznanie krytyków i uwielbienie ze strony czytelników.

Opowiadania, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej bez końca w budynku kina pewnego popołudnia 1945 roku… Albo ta o chłopaku, który kiedyś był człowiekiem, ale obudził się jako gigantyczna szarańcza i teraz nie spocznie, dopóki wszyscy w miasteczku nie zaczną trząść się ze strachu, kiedy usłyszą jego śpiew… Zróbcie listę swoich najgorszych koszmarów, bo wkrótce będziecie mogli do nich dołożyć nowe upiorne opowieści!

Książka poprzednio wydana pod tytułem „Upiory XX wieku”

„Każda z opowieści jest wyjątkowa, a wszystkie razem udowadniają, że talent Hilla nie zamyka się tylko w gatunku horroru.” – „Denver Rocky Mountain News”

„Historie, którym nie można się oprzeć.” – „Evening Herald”

„Każde opowiadanie zwabia czytelnika w pułapkę już od pierwszego zdania, a dalej zdobywa jego ufność i prowadzi go za rękę, spokojnie, aż do finału, w którym króluje przerażenie.” – „Daily Mail” 

Inne książki autora na blogu

„Gaz do dechy”„NOS4A2”„Strażak”„Pośród lasu”


 

Tytuł oryginalny: Black Phone
Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Albatros
Rok wydania: 26/01/2022
Gatunek: horror/fantastyka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-8215-817-5


 

0Shares