„Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?” – Misha Maynerick Blaise

Odpowiedź na to pytanie znaleźć można praktycznie już na samym początku publikacji autorstwa Mishy Maynerick Blaise, gdzie przeczytamy o tym, iż:

„W każdej chwili bezpośrednio stykamy się ze złożonymi cyklami, tajemniczymi procesami i wielkimi dramatami wszechświata, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.”

Tak oto rozpoczyna się fascynująca „opowieść o głębokiej wzajemnej więzi łączącej ludzi z otaczającym ich wszechświatem…”, w której to autorka książki, a zarazem też jej ilustratorka, stara się przybliżyć czytelnikowi i wytłumaczyć mu prawdziwość powyższych swoich słów.

Wiedzieliście o tym, iż 96% masy ludzkiego ciała składa się z tych samych pierwiastków, które tworzą większość wszechświata? Albo że pierwiastki, z których się składamy, utworzone zostały w sercu gwiazdy? Czy jesteście świadomi tego, że praktycznie każdego dnia zjadacie… Słońce? Umiecie odpowiedzieć na pytanie, czym jest heliosfera i heliopauza?

O tym i o wielu innych interesujących, wielokrotnie wręcz zaskakujących i zadziwiających rzeczach związanych z wszechświatem, łączącą nas z nim więzią i nami samymi przeczytacie na kartach książki „Zadziwiające życie. Dlaczego każdy z nas jest wszechświatem?” autorstwa Mishy Maynerick Blaise. Całość napisana została prostym, w pełni zrozumiałym dla młodego czytelnika językiem, a dzięki licznym, obrazowym porównaniom obcowanie z tą publikacją staje się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze w odbiorze.

Tekst dopełniają wielobarwne, pomysłowe, pełne ekspresji ilustracje – będące dziełem autorki książki, które idealnie współgrają z tym, o czym w danej chwili czytamy, a także cytaty znanych ludzi – Carla Sagana (amerykańskiego astronoma, popularyzatora nauki i pioniera w dziedzinie egzobiologii), Eckharta Tollego (współczesnego nauczyciela duchowego i autora książek i wykładów z dziedziny duchowości) oraz Edwarda Wassermana (profesora psychologii).
Polecam tę książkę wszystkim małym odkrywcom ciekawym otaczającego nas świata, a także ich rodzicom. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich lektura tej książki będzie prawdziwą przygodą, a także źródłem wiedzy, dzięki której już nigdy tak samo nie spojrzą na stworzenia i elementy otaczającej ich przyrody. Z uwagi zaś na piękne, dopracowane wydanie stanowić może ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby.

Moja ocena: 5/6

Tytuł oryginalny: This Phenomenal Life. The
Amazing Ways We Are Connected with Our Universe
Tłumaczenie: Anna Klingofer-Szostakowska
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2018
Seria/Cykl: ART
Oprawa: twarta
Format: 24,5×27,5 cm
Ilustracje: Misha Maynerick Blaise
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-281-2245-1
Wiek: 6+


3Shares