„Yoko” [zapowiedź, film]

Yoko

Niesamowite zdjęcie, nieprawdaż? Te oczy, nosek i sympatyczny uśmiech. Od razu widać, że to jakaś fantastyczna istotka. Tylko jaka?

Otóż, moi mili, jest to Yoko – bohater książki dla dzieci „Yoko – mój wyjątkowy przyjaciel”, której autorem jest Knister. Nie tak dawno temu, gdyż w marcu tego roku, została ona wydana przez Wydawnictwo Dreams (do kupienia tutaj). Dlaczego w ogóle wspominam o tej książce? Już spieszę z wyjaśnieniami. Wyobraźcie sobie, że już niedługo, bowiem 14 lipca 2013 roku, będzie miał swą premierę film nakręcony na podstawie właśnie tej książki. Obejrzeć go będzie można na HBO. (informacje na temat kolejnych emisji dostępne tutaj). Cudowna wiadomość, nieprawdaż? Z chęcią obejrzałabym go wraz z moją córeczką 🙂 Ale niestety nie mamy HBO 🙁

A oto krótki opis filmu:

Jedenastoletnia Pia (Jamie Bick) cierpi po stracie ojca. Jest smutna i zagubiona. Pewnego dnia w jej życiu pojawia się Yoko, tajemniczy mały yeti.
Sympatyczna, pełna ciepła opowieść o niecodziennej przyjaźni to dzieło uznanej reżyserki filmów familijnych Franziski Buch (Emil i detektywi, Żabi król). Fabuła obrazu nawiązuje do bestsellerowej książki dla dzieci autorstwa niemieckiego pisarza Ludgera Jochmanna, znanego pod pseudonimem Knister. Historia Pii i Yoko uczy młodych widzów empatii wobec każdej żywej istoty i udowadnia, że w życiu nie warto kierować się stereotypami. W filmie obok utalentowanych młodych aktorów wystąpili doświadczeni i uznani artyści, wśród nich m.in. Tobias Moretti (serial Komisarz Rex, Ja, Don Giovanni), Justus von Dohnányi (Upadek, Faceci w wielkim mieście) oraz Jessica Schwarz (Palpitacje, Pachnidło: Historia mordercy).

Dla tych, co nie kojarzą w żaden sposób książki Knistera, również załączę krótki opis wraz z okładką. O proszę:yoko

Pia uważa, że świat jest głupi. Wszystko sprzysięgło się przeciwko niej… Nawet Lukas, jej dobry przyjaciel, nie potrafi rozweselić dziewczynki. I wtedy pojawia się… YOKO! – mała, futerkowa istota, która najchętniej je mrożonki, potrafi stawać się niewidzialna i uwielbia rapować, trzepocząc przy tym uszami. Nagle życie Pii diametralnie się zmienia! Yoko depcze jednak po piętach wredny kłusownik Thor van Sneider. Czy dziewczynie uda się uratować nowego przyjaciela?

 

Co o tym wszystkim sądzicie? Zamierzacie obejrzeć ten film? 🙂

0Shares