Dziś na tapetę trafiają zbliżające się premiery książek Wydawnictwa MAG. A trzeba przyznać, że co jeden tytuł to lepszy. Przedstawiam Wam trzy tytuły, które muszą zagościć na moich półkach. Jak to na wielu blogach można przeczytać – to moje must have 😉
14 sierpień 2013
„Miasto kości” – Cassandra Clare
„Tysiące lat temu Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną.
Nazywają ich Shadowhunters.
Shadowhunters przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą martwe ciała zabitych Shadowhunters. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Shadowhunters, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również Mortal Instruments, trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli Mortal Instruments. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, która niemal na zawsze zniszczyła tajemny świat Shadowhunters. I mimo że od śmierci Valentine’a, Shadowhuntera, który rozpoczął wojnę, minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły.
Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych.
A Kielich zaginął…” (źródło)
16 sierpień 2013
„Rycerz Lata” – Jim Butcher
„Oto Harry Dresden – pierwszy (i jedyny) w Chicago magiczny prywatny detektyw. Okazuje się bowiem, że „zwyczajny” świat pełen jest istot dziwnych i magicznych, a większość z nich niezbyt dobrze zgadza się z ludźmi.
Odkąd jego dziewczyna wyjechała z miasta, by jakoś poradzić sobie z nowo odkrytym apetytem na krew, Harry jest przybity i załamany. Nie ma z czego płacić czynszu. Unika kontaktów z przyjaciółmi. Nie pamięta, kiedy ostatni raz brał prysznic. I kiedy już się wydaje, że gorzej być nie może, pojawia się królowa Zimowego Dworu elfów, przedstawiając mu propozycję nie do odrzucenia. Harry musi odkryć, kto zamordował rycerza Lata, prawą rękę królowej Letniego Dworu, i oczyścić królową Zimy z podejrzeń…Sprawa wydaje się prosta, ale polityka elfów rzadko taka bywa. Dodatkowo, Harry odkrywa, że los świata zależy od jego śledztwa. Ale żadnych nacisków…
Magia – może człowieka zabić.
„Ze swoją szybką akcją i ciekawą fabułą, Rycerz Lata daje czytelnikom tak pełną przygód opowieść, jakich fani Jima Butchera nauczyli się oczekiwać”.
– SFSite.com
„Prawdopodobnie najlepszy cykl urban fantasy ze wszystkich obecnie powstających”.
– Bookgeeks.co.uk” (źródło)
11 wrzesień 2013
„Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem” – Brandon Mull
„Dramatyczne zakończenie bestsellerowej według „New York Times” trylogii fantasy „Pozaświatowcy”.
Jason i Rachel nie urodzili się w Lyrianie ani tam nie dorastali. Jednakże po wszystkich bitwach i porażkach, triumfach i przygodach, a przede wszystkim przyjaźniach nawiązanych w tym fantastycznym świecie, Lyrian stał się dla nich domem w stopniu, jakiego nigdy sobie nie wyobrażali.
Teraz więc, uzbrojeni w proroctwo wygłoszone przez umierającą wyrocznię, wyruszają w dwie oddzielne misje, każde w towarzystwie odważnych i potężnych sojuszników. Wiedzą, że szanse na sukces są niewielkie. Są jednak wreszcie gotowi stać się bohaterami, których Lyrian potrzebuje. Bez względu na cenę.” (źródło)
Zainteresował Was któryś z powyższych tytułów?
Pewnie większość z Was ma za sobą serię „Dary Anioła” Cassandry Clare. Ja jednak dotąd nie miałam okazji się z nią zapoznać. Cieszę się, że Wydawnictwo MAG wznawia ten cykl i do tego będzie on miał piękne filmowe okładki. A co Wy o nich sądzicie?
„Rycerz Lata” to z kolei połączenie kryminału z fantastyką. A jeśli pojawiają się elfy, to nie potrafię przejść obok obojętnie. Mam jakąś słabość? Być może 🙂
„Pozaświatowcy. W pogoni za proroctwem” Brandona Mulla to książka, na którą chyba najbardziej czekam spośród tych przedstawionych powyżej. Czytałam dwie pierwsze części trylogii („Świat bez bohaterów” oraz „Zarzewie buntu”) i ciekawość mnie zżera, jak to wszystko się zakończy.