Wydawnictwo Jaguar – zapowiedzi na III kwartał

Przed Wami zapowiedzi tytułów, które ukażą się nakładem wydawnictwa Jaguar w III kwartale tego roku.

LIPIEC

„W blasku nocy” – Trish Cook

Jeśli słońce ma zaświecić w środku nocy, to wyłącznie za sprawą miłości.
Siedemnastoletnia Katie cierpi na groźną chorobę: nie może mieć kontaktu ze słońcem. Dlatego na dwór wychodzi wyłącznie po zmroku. Co noc gra na gitarze w podziemiach lokalnej stacji kolejowej. Pewnego razu spotyka Charliego, w którym kiedyś skrycie się podkochiwała. Rozpoczyna się romans, a dziewczyna za wszelką cenę usiłuje ukryć przed Charliem chorobę.

„Kroniki Drugiego Kręgu. Piołun i miód” – Ewa Białołęcka

Czwarty tom w serii Kroniki Drugiego Kręgu Ewy Białołęckiej.
Magowie z Drugiego Kręgu rozdzielili się. Pożeracz Chmur, Gryf, Jagoda oraz rodzina Nocnego Śpiewaka postanowili zaznać spokoju i stabilności w ojczyźnie hajgów. Reszta chłopców wyruszyła w dalszą drogę, by wypełnić misję powierzoną im przez Matkę Świata.

„Akademia Dobra i Zła. Tom 4” – Soman Chainani

Baśniowy świat, w którym zwyczajni młodzi ludzie mogą być bohaterami i złoczyńcami jednocześnie.
Uczniowie z Akademii Dobra i Zła byli przekonani, że znaleźli już swoje szczęśliwe zakończenie, gdy pokonali Złego Dyrektora Akademii. Teraz, w czwartym roku swojej nauki, muszą wypełnić misje powierzone im przez Dziekan Dovey. Wszyscy jednak czują się coraz bardziej samotni i nieprzygotowani do nowych ról.

„Kapitan Majtas. Tom 12” – Dav Pilkey

Ostatni tom z bestsellerowej serii, entuzjastycznie przyjętej przez polskich czytelników.
Przyszłość całej ludzkości znowu jest w rękach George’a i Harolda, oraz ich sobowtórów, Wczorajszego George’a i Wczorajszego Harolda!

SIERPIEŃ

„Feel again” – Mona Kasten

Trzeci tom w serii again. Romantyczna i trzymająca w napięciu historia miłosna, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z demonami przeszłości.W tym tomie poznamy losy Sawyer i Izaaka. Ze swoimi dziwnymi okularami i ubraniami Izaak jest dla Sawyer dokładnym przeciwieństwem idealnego chłopaka. Ale kiedy Izaak, zmęczony byciem singlem, prosi ją o pomoc, zawierają umowę: Sawyer zamienia Izaaka w złego chłopca i dokumentuje jego przemianę w ramach projektu artystycznego.

WRZESIEŃ

„Bestia budzi się” – Joseph Delaney

Pierwszy tom nowej serii autorstwa Josepha Delaneya, znanego polskim czytelnikom z serii Kroniki Wardstone, Kroniki Gwiezdnej Klinki i Arena 13.
Mrożąca krew w żyłach opowieść o walce ludzi z rozprzestrzeniającym się złem w hrabstwie Lancashire, miejscu akcji Kronik Wardstone.

„Pamiętnik ośmiobitowego (wieśniaka) wojownika.”

Nieoficjalna przygoda ze świata Minecrafta

Minecraft i Dziennik Cwaniaczka łączą się w pierwszym tomie popularnej serii opowiadającej o przygodach ośmiobitowego wojownika. To pamiętnik młodego mieszkańca wioski ze świata Minecrafta, który marzy o karierze słynnego wojownika.

„Pamiętnik ośmiobitowego wojownika: od ziarna do miecza”

Oswojony szlam. Uwarzona mikstura. Upiorny las, którego istnienia nie sposób wyjaśnić. Co zamierza zrobić dwunastolatek szkolony na wojownika?

„Okrutny książę” – Holly Black

Pierwszy tom dylogii znanej i cenionej wśród polskich czytelników autorek książek fantasy dla młodzieży (Kroniki Spiderwick), jednej z czołowych pisarek amerykańskich.
Historia 17-letniej dziewczyny porwanej do krainy wróżek, która będzie musiała znaleźć drogę powrotną z tej niebezpiecznej krainy magii.

„Żelazny kruk” – Rafał Dębski (okładka w przygotowaniu)

Nowa seria fantasy dla młodzieży autorstwa znanego i cenionego polskiego autora, Rafała Dębskiego.
Czternastoletni bohater, odważny Evah, musi zmierzyć się z Żelaznym Krukiem, szerzącym grozę stworem, porywającym ludzi i zamieniającym ich ciała w drogie kamienie.

Kontynuacja książki „Pocałunek zdrajcy”

Okładka i tytuł w przygotowaniu.

Romantyczno-szpiegowska powieść fantasy:
Kapitan skrywający sekret. Szpieg wysłany z misją. Królestwo o włos od klęski.

„Królewski Zdrajca. Królewskie źródło” – Jeff Wheeler

Trzeci tom z serii Królewskie Źródło, znakomitej sześciotomowej serii fantasy dla młodzieży, pełnej magii, tajemnic, intryg i przygód.
Owen Kiskaddon z lękliwego chłopca stał się wysokim rangą oficerem na dworze króla-regenta, Severna Argentine’a. Nadal służy nieobliczalnemu, opętanemu żądzą władzy tyranowi, w duchu marzy jednak o pozbawieniu go tronu. Gdy nadarza się okazja, Owen bierze sprawy w swoje ręce, a u jego boku staje nieoczekiwanie piękna sojuszniczka… Czy wspólnie uda im się pokonać Severna Argentine’a i przywrócić pokój w Królewskim Źródle?


Na co będziecie polować? 🙂


 

3Shares