Wyd. Papierowy Księżyc prezentuje…

Neal Shusterman – „Podzieleni”
 
 
Premiera: 17 października 2012
 
„„Podzieleni”to rewelacyjny, wielokrotnie nagradzany thriller dystopijny, który nie tylko trzyma w napięciu do ostatniej strony, ale również zmusza do myślenia i zastanowienia się nad wartością ludzkiego życia.
 
Podzieleni”to zapierająca dech w piersiach powieść, która przeraża niezwykłą wizją wykreowanego świata, w którym rodzice mogą oddać swoje dziecko do okrutnego procesu „podzielenia”. Poznaj wstrząsający świat, który być może jest bliżej niż nam się wydaje…


Podzieleni”to fascynująca powieść dla młodzieży i dorosłych, polecana szczególnie tym, którzy lubią takie serie jak Igrzyska Śmierci, Gone czyWięzień Labiryntu.
***
Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca.
 
Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów, Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Lev natomiast jest dziesięciorodnym dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.
 
Connor, Risa i Lev – trójka nastolatków oddanych do podzielenia – uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Połączeni przez los, wspólnie udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa.”
tekst pochodzi od wydawnictwa Papierowy Księżyc
 
 
 
Przyznać mi się tu szybciutko – kto z niecierpliwością wyczekuje premiery tej książki???
Zdradzę Wam.. że ja na nią nie czekam… hiehiehie
Posiadam już bowiem egzemplarz recenzyjny od wydawnictwa i w tej chwili czeka w kolejce na przeczytanie. Nawet nie macie pojęcia, jak mnie cieszy fakt, że książkę mam już w swych zbiorach ^^ A to wszystko dzięki wydawnictwu Papierowy Księżyc – bardzo dziękuję 🙂
0Shares