Współpraca z wydawnictwami…

Od pewnego czasu nurtuje mnie pewien temat. Przeglądałam masę blogów i właściwie na każdym z nich zauważam zakładkę dotyczącą współpracy z wydawnictwami bądź portalami. Pominę fakt, że często są to również blogi, które posiadają tylko 1-2 recenzje, mają bloga od tygodnia… a już proszą się o ewentualną współpracę z osobami zajmującymi się wypuszczaniem książek na nasz rynek… Ale nie o tym chciałam napisać.
W miarę rozwijania się mojego bloga sama chciałabym w przyszłości  nawiązać tego rodzaju współpracę i stąd ta notka.
Właściwie to chciałam zapytać o coś wszystkie te osoby, które mają już nawiązane stałe współprace dotyczące recenzowania książek, które otrzymują w tym celu od wydawnictw i portali.


1. Jak to się zaczęło?
2. Sami się zgłaszaliście do danego wydawnictwa, portalu z chęcią pisania dla nich recenzji?
3. Czy to może oni Was zauważyli i sami coś zaproponowali?
4. Jak długo mieliście już bloga z recenzjami?
5. Czy ważna jest ilość, czy jakość pisanych recenzji? Na co zwracają większą uwagę, jakie stawiają wymagania?
6. A jeśli już udało Wam się dogadać, to jak to wygląda? Sami wybieracie, co chcecie recenzować? Czy też macie narzucone z góry książki? Ile czasu jest na napisanie recenzji?
7. Podpisuje się jakieś umowy? Czy to na zasadzie umownego zobowiązania bez papierkowej roboty?
8. Jakie wydawnictwo/portal jest wg Was najbardziej przyjaznym w tej kwestii? A jakie źle wspominacie i czemu?

Interesuje mnie po prostu wszystko w tym temacie a w zasadzie nie wiem, kogo dokładnie o to wypytać. Znalazłam już trochę informacji w sieci [fora, różne serwisy, portale np tu], ale jestem ciekawa Waszych historii. Jednakże nie chcę zasypywać osób prowadzących blogi z recenzjami stertą pytań, bo zdaję sobie sprawę, że nie każdy życzy sobie dostawać taki spam ;] Dlatego wrzucam te pytania jako osobną notkę na moim blogu. Kto zechce – ten odpowie -> bez najmniejszego przymusu. A jeśli nie chcecie rozpisywać się tutaj pod notką, to zawsze możecie wysłać mi info na mój e-mail milosniczkaksiazek@onet.pl  Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂 Poza tym uważam, że ta notka może się przydać również innym ciekawskim w tym temacie osóbkom 🙂

0Shares