„Wielka księga Basi i Franka 2” – Zofia Stanecka

Czy wasze pociechy lubią przygody Basi oraz jej rodzeństwa? A może jeszcze nie miały okazji się z nią zapoznać? Jeśli na któreś z powyższych pytań udzieliliście twierdzącej odpowiedzi, koniecznie sięgnąć powinniście po „Wielką księgę Basi i Franka 2”, która na naszym rynku ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Egmont.

Ta licząca sobie blisko 170 stron książka zawiera aż 24 opowiadania o przygodach Basi i jej młodszego braciszka Franka. Ich autorką jest Zofia Stanecka, zaś za ilustracje zamieszczone wewnątrz książki odpowiada Marianna Oklejak. Połowę opowieści niektórzy z was mogą kojarzyć, gdyż opublikowane zostały wpierw w miesięczniku „Mamo, to ja”. Pozostałe historie są zupełnie nowe. Wszystkie je łączy jedno – są niedługie i napisane bardzo przystępnym dla dziecka językiem. Idealnie nadają się dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat – tym ostatnim posłużyć mogą do próbowania własnych sił w samodzielnym czytaniu, które ułatwi im odpowiednio duża czcionka.

O czym m.in przeczytacie? Wybierzecie się wraz dziećmi nad morze, gdzie Franek zaszaleje z tubką kremu do opalania. Dowiecie się, czemu pewnego dnia Franek obudził swoich rodziców płaczem, zamiast śmiechem i wesołymi okrzykami. Odkryjecie wraz z dziećmi, co też wspaniałego przyniósł im Święty Mikołaj. A także spędzicie noc z najprawdziwszym… Kretem 😉

wielka-ksiega-basi-i-franka-2-4 wielka-ksiega-basi-i-franka-2-5
wielka-ksiega-basi-i-franka-2-6 wielka-ksiega-basi-i-franka-2-7

Musicie jednak wiedzieć, iż autorka przygotowała dla małych czytelników coś specjalnego! A mianowicie graficzne zabawy. Dziecko będzie mogło m.in posegregować skarpetki, szukając takiej, która nie posiada pary, albo wśród gromadki zielonych krokodyli odnaleźć tego, który należy do Franka. Dobra zabawa gwarantowana!

wielka-ksiega-basi-i-franka-2-3

Czy polecam tę książkę? Oczywiście, że tak! Zapewni ona dzieciom mnóstwo udanych wieczorów spędzonych na wspólnej lekturze wraz z rodzicem, a także pozwoli im przeżyć całą masę najróżniejszych przygód u boku ulubionego rodzeństwa przedszkolaków. A z racji tego, iż stanowi bardzo ładnie wydany i obszerny zbiór opowieści idealnie nadawać się będzie jako prezent. Chociażby na Mikołaja, który zbliża się wielkimi krokami 🙂

Moja ocena: 5/6

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Seria/Cykl: Wielka Księga
Oprawa: miękka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-281-1448-7
Grupa wiekowa: 3-7 lat

EGMONT literacki

2Shares