„Wicher śmierci” – Steven Erikson [zapowiedź, „Reaper’s Gale”]

 

 

Mała informacja dla wszystkich fanów powieści fantastycznych, a w szczególności pewnego cyklu o nazwie „Malazańska Księga Poległych”. Już niebawem, bowiem 19 lipca 2013 roku, swą premierę będzie miało wydanie II siódmego tomu w/w cyklu, który nosi tytuł „Wicher śmierci”. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa MAG.

 

Czego tym razem możecie się spodziewać? Proszę, oto krótki opis historii zawartej w tej części:

 

 

„Imperium Letheryjskie chwieje się w posadach. Otoczony przez pochlebców oraz agentów przekupnego kanclerza cesarz Rhulad Sengar pogrąża się w obłędzie. Wszędzie roi się od spisków. Imperialna tajna policja wszczyna kampanię terroru skierowaną przeciwko obywatelom. Zbłąkany, ongiś bóg obdarzony zdolnością jasnowidzenia, nagle przestaje dostrzegać przyszłość. Woń chaosu zwabia straszliwe siły, które zbliżają się ze wszystkich stron.
Z chylącego się ku upadkowi imperium próbuje uciec grupa uchodźców. Jeden z nich, Fear Sengar, poszukuje duszy Scabandariego Krwawookiego, który mógłby uratować jego brata cesarza. Grupie towarzyszy jednak najstarszy i najbardziej nieprzejednany wróg Scabandariego: Silchas Ruin, brat Anomandera Rake’a. Na plecach nosi wciąż świeże rany zadane nożami Scabandariego, a jego motywy są wysoce niepewne…
To okrutna, mroczna opowieść o wojnie, zdradzie, ciemności i niepowstrzymanej magii, kolejny tom najbardziej ekscytującego i wizjonerskiego cyklu epickiej fantasy….”

„Wicher śmierci” wyd. 2 ukaże się 19 lipca.

Tytuł: Wicher śmierci wyd.2
Autor: Steven Erikson
Seria: Malazańska Księga Poległych
ISBN: 978-83-7480-365-6
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Oprawa: miękka
Format: 165×230
Liczba stron: 880
Rok wydania: 19 lipiec 2013
Cena detaliczna: 59,00 PLN

0Shares