Pasjonująca i pełna inspiracji opowieść o słońcu. „W pogoni za słońcem” wkrótce w księgarniach

O czym myślisz, gdy spoglądasz w stronę słońca i czujesz ciepło jego promieni na skórze?

Każdy z nas instynktownie zdaje sobie sprawę z pozytywnego wpływu światła na nasz organizm – szczególnie wtedy, gdy po zimie nadchodzi wiosna, a dni stają się jaśniejsze i coraz dłuższe. Nauka zna wiele dowodów potwierdzających naszą intuicję. Więcej: wciąż odkrywamy coraz więcej nowych – i często zaskakujących – faktów o dobroczynnych efektach przebywania na świeżym powietrzu i ekspozycji na światło naszej życiodajnej gwiazdy: Słońca.

Jak podnieść jakość snu? Jak lepiej i owocniej funkcjonować za dnia? Jak zminimalizować jet lag? W jaki sposób słońce reguluje nasz wewnętrzny zegar? Czym grozi utrata kontaktu z naturalnym światłem dziennym? Co na ten temat mówi nauka? Jak wnioski płynące z najnowszych badań prowadzonych w najnowocześniejszych laboratoriach mają się do naszych instynktownych przekonań o świetle słonecznym? Te i mnóstwo innych ciekawych zagadnień porusza w swojej najnowszej książce „W pogoni za słońcem” Linda Geddes – wielokrotnie nagradzana pisarka i dziennikarka popularnonaukowa magazynu „New Scientist”. Ta wciągająca opowieść o słońcu uświadomi nam, że jednym z warunków szczęśliwego życia jest dostęp do naturalnego światła i pomoże nam jak najefektywniej, a przy tym w bezpieczny i zdrowy sposób korzystać z tego daru.

„W pogoni za słońcem” to wypełniona ciekawostkami fascynująca podróż w czasie i przestrzeni, która uzmysławia nam, jak bardzo związani jesteśmy z naszą niezwykłą gwiazdą.

„W pogoni za słońcem. O świetle słonecznym i jego wpływie na nasze ciała i umysły” Lindy Geddes ukaże się 19 czerwca nakładem wydawnictwa Insignis.

Zamów w przedsprzedaży w najlepszej cenie już dzisiaj!

0Shares