W księgarniach po Nowym Roku… czyli przegląd najgorętszych zapowiedzi 2019 roku Wydawnictwa Poznańskiego, Czwartej Strony i We Need YA

Dostałam dziś od Grupy Wydawnictwa Poznańskiego zapowiedzi na 2019 rok i spieszę się nimi z Wami czym prędzej podzielić 🙂 Nie zapomnijcie dać znać w komentarzach, na które z premier będziecie wyczekiwać z niecierpliwością! 😀

Legendarna seria dopiero nabiera rozpędu! W 2019 roku do Niewidzialnych dołączy poruszająca i doskonale napisana historia rodzinna, czyli Współczesna rodzina Helgi Flatland. Następne będzie Pożegananie z Afryką – klasyka, która kolejny raz przeniesie nas na farmę u stóp gór Ngong oraz Białe morze – drugi tom trylogii Barrøy Roya Jacobsena.

Rok 2019 to czas amerykańskiej literatury najlepszej próby. Nagrodzona National Book Award 2017 historia Jojo, czyli Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie, losy Stephena Floridy oraz dramatyczne doświadczenia Niru i Meredith poruszają ponadczasowe zagadnienia związane z akceptacją, wykluczeniem, znalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie oraz cienką granicą między pasją a szaleństwem.

Literatura faktu jeszcze nigdy nie była tak pasjonująca! W roku 2019 czekają na Was najlepsi autorzy i najciekawsze momenty w historii świata. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski, brawurowa eksploracja Dzikiego Zachodu w początkach XIX wieku, bitwa, która zmieniła losy wojny w Wietnamie i nieznana dotąd historia polskiego udziału w gorączce złota to dopiero początek!

Obok nich pojawią się też doświadczenia drugiej wojny światowej – zbrodnicze eksperymenty medyczne w nazistowskiej Austrii, a także poruszająca i wstrząsająca kobieca historia Holocaustu.

W serii reporterskiej będzie się działo! Obok fascynujących historii kobiet – tych współczesnych, tych z lat 20. oraz tych z Omanu – znajdą się w niej też tytuły mierzące się z problemami, z którymi boryka się obecnie cały świat: rosnący w siłę ruch antyszczepionkowy, tragiczny los tysięcy uchodźców z terenów konfliktów zbrojnych, ekonomiczny kryzys regionu śródziemnomorskiego oraz coraz bardziej zmilitaryzowana i autokratyczna Rosja Władimira Putina.

Najlepsze biografie to nie tylko historie o ludziach – to przede wszystkim opowieści o ich czasach, wpływie jaki na nie wywarli i o tym, co tak naprawdę odróżniało ich od im współczesnych. W 2019 roku, kontynuując wspaniałą tradycję opowieści o Humboldtcie, Conradzie i losach statku Mayflower, zapraszamy do poznania historii Mary Wollstonecraft i Mary Shelley – dwóch nietuzinkowych kobiet, które wywarły niegasnący wpływ na światową literaturę, a także losów najsłynniejszych bliźniąt syjamskich i ich spotkania z realiami Ameryki przełomu wieków. Na deser zaś czeka na Was sprawa godna Sherlocka Holmesa, a którą rozwiązał jego „ojciec”, Arthur Conan Doyle, oraz fascynujące koleje życia jednego z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy XX wieku, które wyjaśnią, dlaczego ryby śpiewają w ukajali!

Bez względu na to, czy fascynują Was dalekie Wyspy Owcze, czy może jednak pachnąca różami i rakiją płynąca Bułgaria, czy wolicie przemierzać himalajskie doliny w poszukiwaniu śladów Yeti, czy jednak bardziej pociąga Was to, co ukryte jest pod naszymi stopami – w 2019 roku nie możecie nie sięgnąć po nasze książki podróżnicze i te poświęcone przyrodzie!

Rok 2019 w literaturze obyczajowej to czas nowości, wielkich emocji i skrajnych doznań! Obok poruszających historii gorzkiego końca związku i splątanych ludzkich losów pojawią się też opowieści o wspaniałych początkach, rodzącym się uczuciu i magii pierwszej miłości…

Dopiszą także Wasze ulubione autorki! W 2019 roku po raz kolejny spotkacie z Karoliną Wilczyńską i przyjaciółkami z ulicy Kwiatowej, które udowodnią, że wszelkie problemy najlepiej rozwiązywać wspólnymi siłami. Nie zabraknie też ukochanej przez czytelniczki „Stacji Jagodno” – dla wszystkich, którzy kochają tę serię i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji tam zawitać, autorka szykuje na 2019 rok specjalną niespodziankę!

Przygotujcie się też na nową porcję słodko-gorzkiej przyjemności od Natalii Sońskiej, która tylko zaostrzy Wasz apetyt na więcej miłości! Razem z Agatą Przybyłek odkryjecie, że czasem jedynym sposobem, by spojrzeć w przyszłość jest uporanie się z przeszłością…

Nie zawiodą także Agnieszka Lis i Gabriela Gargaś – spod ich piór wyjdą kolejne poruszające, piękne i jakże prawdziwe historie, w których siebie odnajdzie każdy z nas…

Jakie tajemnice skrywa słodka i na pozór krucha Jane Doe? Kto morduje moskiewskich przestępców i jaki związek ma z nimi więzień, którego eskortuje Anastazja Kamieńska? Jakie jeszcze tajemnice skrywają przed światem skąpane w mroku Szetlandy?

Odpowiedzi na te (i wiele, wiele innych pytań!) poznacie już w 2019 roku razem z Ann Cleeves, Victorią Helen Stone i Aleksandra Marininą.

Miłośnicy Roberta Małeckiego, Małgorzaty Rogali i Ryszarda Ćwirleja nie mogą przeoczyć tych tytułów! W 2019 roku Agata Górska, Antoni Fischer i Bernard Gross po raz kolejny zabiorą Was do mrocznego świata brutalnych morderstw, niewyjaśnionych tajemnic i nikłych szans na sprawiedliwość! Dołączy do nich także mecenas Joanna Chyłka – w kolejnej odsłonie bestsellerowej serii kryminałów prawniczych Remigiusza Mroza!

W 2019 roku young adult odsłoni swoje mroczniejsze oblicze, dzięki nowym, nagradzanym tytułom Victorii Schwab (nagroda GOODREADS 2018) i Courtney Summers (wyróżnienie GOODREADS 2018)!

Okrzyknięta mianem bestsellera przez magazyn „The New York Times” historia dwóch nastolatków, którzy w poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń związanych ze śmiercią powoli przekraczają kolejne granice oraz jedna z najważniejszych amerykańskich książek dla nastolatków, czyli obsesyjna próba znalezienia dziewczyny, która zaginęła w trakcie poszukiwań mordercy swojej siostry, napną Wasze nerwy do granic możliwości!

Nie liczcie jednak na taryfę ulgową przy lekturze Przebudzonych – w nowej serii Colleen Houck akcja toczy się równie wartko jak brzeg Nilu, a mityczne, starożytne siły, które przebudziły się w Metropolitan Museum of Art, nie pozwolą Wam już nigdy spojrzeć tak samo na muzealne wystawy antycznych artefaktów!

W nadchodzącym roku ukażą się także nowe książki Adama Silvery i Becky Albertalli, głośna na całym świecie space opera youtuberki Sashy Alsberg, mroczny retelling Małej Syrenki i kilka świątecznych niespodzianek!

Czy Magda nosi w sobie cząstkę demona? Czy w godzinie próby zwykli ludzie staną po stronie Żniwiarzy? Co kryje w sobie przyszłość Jaaru i jaką role odgrywają w niej Strażnicy Żywiołów? Tego dowiecie się z kolejnych tomów „Żniwiarza” Pauliny Hendel i „Kronik Jaaru” Adama Fabera – bestsellerowych opowieści dla nastolatków!

Okazji, by poznać niezwykłe światy, wykreowane przez czołowych polskich autorów young adoult, będzie więcej! W 2019 roku pojawi się kolejna seria autorstwa Adama Fabera – „Krew Ferów” , zaś fanów autorki „Żniwiarz” na pewno ucieszy wieść o wznowieniu jej poprzedniej serii – „Zapomnianej księgi” (z nową redakcją i okładką!)

Z dumą prezentujemy także zwyciężczynię naszego konkursu na powieść new adult! Spośród niemal 80 zgłoszeń to właśnie Jedyne takie miejsce Klaudii Bianek zawładnęło naszymi sercami i wierzymy, że i Was zachwyci ta historia!

W 2019 roku zamykamy serię „Circus Lumos”, ale – razem z Martyną Senator – pokażemy Wam coś zupełnie nowego!

7Shares